Wystawa „Sztuka Natury” – „Pejzaż wewnętrzny” Tomasz Michałkowski
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wystawa „Sztuka Natury” – „Pejzaż wewnętrzny” Tomasz Michałkowski

  • Wydarzenie archiwalne: 03.12.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Jest już tradycją, iż na początku grudnia Galerię Artus opanowują dzikie zwierzęta i rośliny. Podobnie będzie w tym roku, w związku z kolejną odsłoną Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury”!

Nadchodząca wystawa prezentuje prace wyróżnione i nagrodzone w konkursie fotograficznym „Natura – Naturalnie!” zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu. Dwór Artusa jest pierwszym i jedynym niezmiennym partnerem festiwalu od 2008 roku.

Poza wystawą pokonkursową nasze ściany spowije fotograficzny „Pejzaż wewnętrzny” Tomasza Michałowskiego. Jak mówi artysta: „Inspiracją, która posłużyła mi do zbudowania nowego cyklu fotografii, stały się dwa sposoby opisu tego samego świata, jakimi są: model geocentryczny i heliocentryczny. Powstałe prace traktuję jako pewną formę wzbogacenia widzenia i myślenia obrazem o rzeczywistości, w której przyszło mi żyć”.

Organizatorzy: Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Toruń, Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydział Sztuk Pięknych.

Współorganizatorzy: Centrum Kultury Dwór Artusa, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, ACKiS Od Nowa, Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego, Katedra Grafiki UMK, Galeria Katedry Grafiki UMK, Polski Klub Ekologiczny, sztukapapieru.pl, Browar B Centrum Kultury we Włocławku, Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, Młyny Rothera, Gospoda Pod Modrym Fartuchem, MZK w Toruniu.

Honorowy patronat: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Torunia, Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Patronat medialny: TV Toruń, Radio Sfera UMK, Magazyn Przyrodniczy Salamandra.

Mecenas: Sony.

Wystawa dostępna od 2 grudnia 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku w Galerii Artus codziennie w godz. 13:00-19:00. Wstęp wolny.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

29
lutego (czwartek), godz. 17:00

Raz na cztery lata taka data | Warsztaty kreatywne

04
marca (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki

07
marca (czwartek)
⟶ DO 10.03

Artus Short Film Festiwal 2024

07
marca (czwartek), godz. 18:00

Artus Short Film Festiwal 2024 | Czwartek