Wystawa „Redefinicje” – malarstwo Rafała Sobiczewskiego
Sztuki wizualne

Wystawa „Redefinicje” – malarstwo Rafała Sobiczewskiego

  • Wydarzenie archiwalne: 25.03.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Centrum Kultury Browar B.Włocławek, ul. Łęgska 28
Rafał Sobiczewski - malarz, rysownik, absolwent, a obecnie profesor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie prowadzi Pracownię Intermedialnych Działań na Płaszczyźnie na Wydziale Sztuk Pięknych. Kurator wystaw i projektów artystycznych, w latach 2011-2015 prezes Stowarzyszenia Kultura Aktywna. Autor wystaw indywidualnych, między innymi w Ośrodku Propagandy Sztuki w Łodzi, Galerii Wozownia w Toruniu, Atlasie Sztuki w Łodzi, Galerii ReMedium w Łodzi, Zamku Książ – Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, Galerii Manhattan w Łodzi. Swoje prace prezentował również na licznych wystawach w kraju i za granicą, między innymi w Austrii, Czechach, Izraelu, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W swojej malarskiej twórczości podejmuje temat ludzkiej kondycji w wymiarze egzystencjalnym, społecznym i politycznym.

Link do strony artysty: sobiczewski.art.pl

Pokazane na wystawie obrazy mówią o człowieku, odwołując się wprost do ludzkiej cielesności oraz szeroko rozumianej ludzkiej kondycji.
Tytuł „Redefinicje” nawiązuje do konsekwencji wynikających z dynamicznych zmian i przeobrażeń obecnej rzeczywistości, mających znaczący wpływ na wszystkie aspekty ludzkiej egzystencji. Dynamika rewolucji technologicznych, przemian społecznych, politycznych, kulturowych, etycznych, obyczajowych, katastrofa klimatyczna, kryzys demokracji, kryzys duchowości, wojna, pandemia, kryzys gospodarczy – wszystko to ma wpływ na głębokie zmiany cywilizacyjne. Niewykluczone, że w konsekwencji tych procesów redefinicjom ulegną również pojęcia podstawowe, takie jak ,,humanizm”. Może to samo stanie się z obowiązującymi relacjami i umowami społecznymi? Oczywiście sztuka nie jest precyzyjnym narzędziem do analizy powyższych problemów, nie jest również remedium na ich rozwiązanie. Pozwala jednak spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Daje możliwość zadawania pytań, czasem również stawiania diagnozy. Zdarza się, że pobudza do refleksji.

Wernisaż w Galerii "Suszarnia"24 marca o godz. 18.00. Wstęp wolny.
Bilety: 2 zł, katalogi: 5 zł/szt., kasa CK „Browar B.”

Godziny zwiedzania: wtorek – piątek, godz. 11.00 – 18.00, sobota, godz. 14.00 – 18.00 (ostatnie wejście godz. 17.30)
Miejsce: Centrum Kultury „Browar B.”, Galeria Sztuki „Suszarnia”, ul. Łęgska 28 (wejście od ul. Bechiego)

Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku