WYSTAWA PRAC UCZESTNIKÓW  POPOŁUDNIOWYCH ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH  W ROKU SZKOLNYM 2022/2023
Sztuki wizualne

WYSTAWA PRAC UCZESTNIKÓW POPOŁUDNIOWYCH ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

  • Wydarzenie archiwalne: 19.06.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria i Ośrodek Twórczości DzieckaToruń

Świętem Galerii nazywamy koniec roku szkolnego w naszych pracowniach plastycznych, bowiem wieńczymy go wyjątkową wystawą podsumowującą. Wystawa kończąca tegoroczną plastyczną przygodę składa się z przepięknych prac dzieci uczęszczających na zajęcia przedpołudniowe organizowane przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka przy Rynku Nowomiejskim 17, oraz Filii Galerii przy ulicy Kościuszki 41/47. Każda z grup dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat, prowadzona pod okiem profesjonalnego zespołu artystów plastyków przygotowała wyjątkowe zestawy w różnorodnych stylach i technikach plastycznych. Zbiór prac naszych podopiecznych jest przede wszystkim bogaty w kolory, których nie powstydziłby się Pablo Picasso czy Joan Miró. Swobodę w doborze barw umożliwiły takie techniki jak pastel olejny, malarstwo temperowe i akrylowe, tusze i inne klasyczne techniki plastyczne. Na wystawie nie mogło zabraknąć grafiki warsztatowej w technice linorytu barwnego i traconego, który od kilku lat króluje wśród najstarszych grup. W kontraście do wyżej wymienionych kolorowych technik, kolekcja jest bogata w prace najmłodszych o stonowanej gamie barw uzyskanej przy zastosowaniu ołówka, sepii i węgla.

Na wystawie będziemy mogli ujrzeć wiele nietypowych tematów plastycznych, które w zestawieniu z żywiołową plamą i kreską dziecięcych rąk nabrały nowego wymiaru estetycznego. W murach naszej Galerii będziemy mogli spotkać azjatyckich wojowników, prosiaki, które wpadły w buraki, przyleci do nas osa, która będzie latać koło nosa, oraz zjeść wizualną ucztę, czyli sushi w linorycie.

Wszystkim zwiedzających możemy zapewnić że nasza wystawa będzie niezapomnianym przeżyciem dla oczu zwiedzających bowiem ekspozycja będzie się składać z ponad 300 prac plastycznych młodych artystów!

Wystawę prac uczestników popołudniowych zajęć plastycznych w roku szkolnym 2022/2023 można oglądać zarówno w głównej siedzibie Galerii przy Rynku Nowomiejskim 17 od 19 czerwca do 29 lipca, jak i w jej filii przy ul. Kościuszki 41/47 od 19 czerwca do 14 lipca 2023.Źródło: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Rynek Nowomiejski 17
87-100 Toruń
tel.: 56 622 75 34

Powiązane wydarzenia

29
września (piątek), godz. 08:00–18:00

WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ 2023

30
września (sobota), godz. 10:00–15:00

WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ 2023

30
września (sobota), godz. 11:00

SOBOTNIE PORANKI PLASTYCZNE