Wystawa „Portowe obrazki” Andrzej Zambik
Sztuki wizualne

Wystawa „Portowe obrazki” Andrzej Zambik

  • Wydarzenie archiwalne: 19.09.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w WięcborkuWięcbork, ul. Pocztowa 2

Wystawa „portowe obrazki” będzie dostępna od 19.09.2023r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku. Zakończy się finisażem 20.10.2023 r. na którym pojawi się artysta-Andrzej Zembik. Zapisy na zwiedzanie i mini warsztat pod numerem tel.: 523896825.

To kolejna wystawa będąca kontynuacją ciągle realizowanego, marynistycznego cyklu. Projekt „portowe obrazki” jest przedstawieniem mojego widzenia tematyki marynistycznej w fotografii. Wynika z poszukiwań obrazowania charakterystycznego dla formy przekazu, jakie daje współczesne medium fotografii. Jest też odszukiwaniem tego co często jest niedostrzegalne, ulotne, a kryje się detalach, w rzeczach z pozoru prostych i banalnych, stanowiących codzienny widok dla wielu mieszkańców nadmorskich miejscowości. Projekt jest rejestracją zmienności obserwowanych obrazów spowodowanych kształtującymi je czynnikami, które jednocześnie tworzą postrzeganą rzeczywistość. W ten sposób stale poszukuję swojego obrazu otaczającej rzeczywistości.

Andrzej Zembik – niedawno urodzony – rocznik ’60 – i jeszcze żyjący, magister, częstochowianin. Fotografuje od dawna. Członek  Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Bierze udział w wystawach fotograficznych i interdyscyplinarnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. W fotografiach zwraca uwagę na te fragmenty świata, które niezauważone, trwają obok nas. Obserwuje świat bez kulturowych znaczeń, którymi go obdarzamy. Szuka rzeczywistości, która jest poza słowem. Fotografią zapisuje ślady zdarzeń, często ulotnych, jak gra światła na szkle, ale też trwania, jak kamienie, czy przemian istnienia w porządku czasu…Źródło: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku / Kino Promień

Powiązane wydarzenia

18
lipca (czwartek)

Więcbork na lato

19
lipca (piątek)

Więcbork na lato

23
lipca (wtorek)

Więcbork na lato

24
lipca (środa)

Więcbork na lato

25
lipca (czwartek)

Więcbork na lato