WYSTAWA PODSUMOWUJĄCA ROK SZKOLNY 2023/24
Sztuki wizualne

WYSTAWA PODSUMOWUJĄCA ROK SZKOLNY 2023/24

  • dzisiaj
    ⟶ DO 30.07
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria i Ośrodek Twórczości DzieckaToruń, Rynek Nowomiejski 17

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy podsumowującej rok szkolny 2023/24 w pracowniach dydaktycznych naszej Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. W tym roku prezentujemy prawie czterysta prac malarskich, rysunkowych, w technikach mieszanych czy graficznych, które tworzą niesamowicie kolorowy zbiór w nowych przestrzeniach filii galerii w Młynie Kultury.

W ciągu całego roku szkolnego powstał szereg interesujących realizacji plastycznych pod okiem zespołu artystów plastyków.

Uczestnikami wystawy są dzieci oraz młodzież w wieku od 5 do 18 lat, który uczęszczali na popołudniowe zajęcia plastyczne, gdzie pod kierunkiem instruktorów rozwijali swoją kreatywność i wrażliwość plastyczną oraz poznawali niezwykłe intrygujący świat sztuki.

Wystawa podsumowująca rok szkolny jest bardzo zróżnicowana tematycznie, choć najczęstszą inspiracją, jaką można zaobserwować to przepiękny i barwny świat roślin i zwierząt. Obok dziecięcych wizerunków różnorodnych zwierząt można podziwiać dojrzałe i wypracowane kompozycje rysunkowe młodzieży przygotowującej się do studiów na uczelniach artystycznych.

Wystawę prac uczestników popołudniowych zajęć plastycznych w roku szkolnym 2023/2024 można oglądać filii galerii w Młynie Kultury od 17 czerwca do 30 lipca.

 Źródło: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Powiązane wydarzenia

23
lipca (wtorek), godz. 10:00–11:30

Kolorowe lato w Galerii

25
lipca (czwartek), godz. 10:00–11:30

Kolorowe lato w Galerii

30
lipca (wtorek), godz. 10:00–11:30

Kolorowe lato w Galerii