Logo partnera
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wystawa plakatu | Verdi

  • Wydarzenie archiwalne: 05.10.2021
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6Plakat muzyczny ma ugruntowaną pozycję wśród polskiego plakatu artystycznego. Wydarzenia o wieloletniej tradycji, takie jak Międzynarodowy Konkurs Chopinowski, Warszawska Jesień, Jazz Jamboore, Dni Muzyki Organowej w Krakowie, Jazz nad Odrą, Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju czy Legnica Cantat od dawna są powodem powstawania intrygujących plastycznych wizji.

Teatry operowe i filharmonie dzięki odpowiednio promowanym koncertom, spektaklom, konkursom i festiwalom przyczyniły się znacznie do powstania wspaniałych plakatów. Ich wystawa towarzyszy koncertowi Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej związanemu z jubileuszem 120. rocznicy śmierci Giuseppe Verdiego.

Plakaty składające się na wystawę stanowią (niełatwy) wybór ze zbioru liczącego  kilkaset pozycji w Dydo Poster Collection. Autorami prac są wyłącznie polscy artyści. Każdy z nich w najbardziej dla siebie charakterystyczny sposób starał się uchwycić i przełożyć na język wizualny istotę muzyki i teatru Verdiego.

Wystawa czynna od 5 października do 19 października 2021 roku, od poniedziałku do piątku w Galerii Artus w godz. 10:00-19:00, a także sobotę i niedzielę od 12:00-19:00. Wstęp wolny.

Artykuł Wystawa plakatu | Verdi pochodzi z serwisu Dwór Artusa.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

30
stycznia (poniedziałek), godz. 10:00
⟶ DO 03.02

Zimowe Półkolonie / Poznańska 9 i 3/4

04
lutego (sobota)
⟶ DO 25.02

Maria Szurmiej „Malarstwo”