Wystawa | „Osobowość. Zona konfliktu” | Radhka Logacheva
Sztuki wizualne

Wystawa | „Osobowość. Zona konfliktu” | Radhka Logacheva

  • Wydarzenie archiwalne: 19.04.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
W chwili, gdy artysta maluje, nie może kłamać. Zawsze mówi prawdę. Ta piękna refleksja towarzyszy wystawie Osobowość. Zona konfliktu ukraińskiej artystki Radhki Logachevy, która zagości w Galerii Artus już 19 kwietnia 2022 roku.


Radhka zaczęła swoją przygodę ze sztukami wizualnymi jeszcze w szkole podstawowej. Jedną z jej pierwszych inspiracji była obserwacja pękniętej ziemi. Obnażając swoją niedoskonałość, sprowokowała ona artystkę do przyjęcia innej perspektywy i zastanowienia się nad sednem prawdy. Rysunek pozwala autorce wniknąć głębiej w istotę dziejących się wydarzeń, jest dla niej powłoką, która chroni rdzeń żywej istoty – jej osobowość. W momencie tworzenia obrazu skorupa rozbija się, odsłaniając przyczyny wydarzeń.

Zawsze wierzyłam, że można żyć w świecie oszustwa bez oszustwa. Szukałam tego w książkach o filozofii, próbowałam podejść do tego zagadnienia od strony religii, ale znalazłam je w sztukach wizualnych i sztuce w ogóle. Moim celem jest traktowanie prawdy i szczerości jako lekarstwa na wewnętrzne i zewnętrzne konflikty.

Obrazy składające się na wystawę są jedynymi, które ocalały w zbiorach artystki w związku z wojną abchasko-gruzińską oraz wojną w Donbasie, z którego pochodzi. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę będącą trzecią w jej życiu wojną, po raz pierwszy poczuła, że nie musi już niczego ukrywać. Osobowość. Zona konfliktu jest jej pierwszą, oficjalną wystawą.

Wystawa czynna od 19 kwietnia 2022 roku do 5 maja 2022 roku w Galerii Artus od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-19:00, a także w sobotę i niedzielę w godz. 12:00-19:00. Wstęp wolny.

Artykuł Wystawa | „Osobowość. Zona konfliktu” | Radhka Logacheva pochodzi z serwisu Dwór Artusa.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia