Logo partnera
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wystawa | „Nadrealizm natchniony” | Adam Siałkowski

  • Wydarzenie archiwalne: 09.09.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Dom MuzToruń, ul. Podmurna 1/3

„Koń jaki jest każdy widzi”. Pamiętamy liczne i szalenie różnorodne przedstawienia koni w malarstwie. W zależności od pozy, umaszczenia czy kontekstu historycznego, ich symbolika w sztuce jest niebywale szeroka, ale czy słyszeliście o malarskim przedstawieniu konia jako piątego elementu wszechświata?

Adam Siałkowski zadebiutował w roku 1985 wystawą LEATHERY VISIONS we Wiedniu. Swoje prace wystawiał także w Londynie, Sydney, Bilefeld, Marsylii i Budapeszcie. Wystawy w Polsce odbyły się w Warszawie (Galeria Zapiecek, Galeria w Łazienkach), a także w Krakowie, Łodzi, Zakopanem, Sopocie, Gdyni, Poznaniu, Bydgoszczy, Toruniu i wielu innych miastach. Konie zajmują w twórczości Siałkowskiego miejsce centralne i co niezwykle interesujące dla dalszych interpretacji, artysta ukazuje je w duchu „nadrealizmu natchnionego”. Wartym odnotowania jest, iż Twórca mieszka obecnie w Grabowcu koło Torunia, gdzie prowadzi swoją pracownię oraz… stajnię Cassino.

Wystawa czynna od 9 września do 30 września 2022 roku w Galerii Muz przy ul. Podmurnej 1/3 od poniedziałku do piątku w godz. 11:00–19:00. Wstęp wolny.

Artykuł Wystawa | „Nadrealizm natchniony” | Adam Siałkowski pochodzi z serwisu Dwór Artusa.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

11
grudnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki