Wystawa | „Malarskie powroty” | Maryla Rakowska-Molenda
Sztuki wizualne

Wystawa | „Malarskie powroty” | Maryla Rakowska-Molenda

  • Wydarzenie archiwalne: 11.05.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Obrazy wchodzące w poczet jubileuszowej wystawy  to wybrane dzieła z ostatnich 20 lat działalności twórczej artystki. Na Malarskie powroty składa się pięć cyklów, które w głównej mierze orbitują wokół natury sportretowanej deformującym i onirycznym światłem. Przez kilka lat autorka skrupulatnie studiowała motywy przyrodnicze, co okazało się niesamowicie użyteczne dla jej późniejszego malarstwa. W jej obrazach znajdziemy chwile tchnące pachnącą, czerwcową łąką i starym sadem, przyrodą oszałamiającą bogactwem ciepłych barw i form. Wszystko to pamiątki miejsc, które poruszyły wyobraźnię artystki. Jak sama przyznaje, jest ich jeszcze wiele do namalowania.

Jeśli pragniecie odnaleźć cząstkę natury w samym sercu toruńskiej starówki, przestąpcie artusowe progi już 10 maja 2022 roku o godz. 18:30! Malarskie powroty to wystawa jubileuszowa z okazji 40 lat uzyskania przez autorkę dyplomu Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu.

Maryla Rakowska-Molenda – absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu z dyplomem z zakresu projektowania mebli, realizowanym na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Po studiach pracowała w biurze projektowym Bydgoskich Fabryk Mebli. Od 1988 roku zajmuje się pracą pedagogiczną z dziećmi i młodzieżą w szkołach oraz ośrodkach kultury. Autorka 17 wystaw indywidualnych oraz uczestniczka licznych wystaw zbiorowych, środowiskowych i pokonkursowych, takich jak Dzieło roku, Hallo, Opowieści wigilijne, 100 lat niepodległości czy Podwórko z kulturą. Należy do ZPAP w Bydgoszczy i Szubińskiej Grupy Plastyków Plamas. Na przestrzeni 40 lat pracy twórczej stosowała różne techniki malarskie i rysunkowe. Ostatnie 18 lat poświęciła malarstwu sztalugowemu oraz rysunku ołówkiem.

Wystawa czynna od 10 maja 2022 roku do 28 maja 2022 roku w Galerii Artus od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-19:00, a także w sobotę i niedzielę w godz. 12:00-19:00

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39