Logo partnera
Sztuki wizualne

Wystawa | Kujawsko-Pomorskie Press Foto

  • Wydarzenie archiwalne: 24.08.2021
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6


Do konkursu Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2021 (konkursu-spadkobiercy odbywającego się w latach minionych przeglądu zdjęć Regional Press Photo) zaprosiliśmy fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach prasowych, internetowych i agencjach fotograficznych, a także freelancerów pracujących dla różnych redakcji. Warunek był jeden – przesłanie zdjęcia wykonanego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w okresie od 1 stycznia 2020 do końca 2020 roku. Liczyła się oczywiście wartość merytoryczna i celne przedstawienie tematu.

Na wystawie zobaczycie fotografie i zestawy zdjęć docenione ze względu na najwyższe wartości informacyjne, merytoryczne i techniczne, jednocześnie niepozbawione oryginalnej wizji autora. Grand Prix dla najlepszego zdjęcia konkursu otrzymał Filip Kowalkowski, który został także zwycięzcą w kategorii Życie codzienne za fotografię Dezynfekcja. W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca otrzymali również Marek Krupecki (Wydarzenia) oraz Justyna Rojek-Linda (Kultura i sztuka). Nagroda za najlepszy zestaw zdjęć powędrowała do Łukasz Piecyka. Jury przyznało aż 11 wyróżnień! Zapraszamy do Galerii Dworu Artusa – to trzeba zobaczyć!

Przygotowaliśmy również dla Was katalog pokonkursowy Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2021, spieszcie się jednak – liczba katalogów ograniczona.


Wystawa czynna od 24 sierpnia do 3 września 2021 roku, od poniedziałku do piątku w Galerii Artus w godz. 10:00–19:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 12:00–19:00. Wstęp wolny.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39