Wystawa „Księżycowe tajemnice” | Tomasz Myjak
Sztuki wizualne

Wystawa „Księżycowe tajemnice” | Tomasz Myjak

Wydarzenie w ramach obchodu Roku Kopernika. Zobacz podstronę Kopernik 550
  • Wydarzenie archiwalne: 06.09.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Kosmos prowokuje nas do refleksji nad skalą i sensem istnienia człowieka. W sztuce, z uwagi na swoją plastyczność, bardzo często wykorzystywany jest motyw księżyca.

Dla Tomasza Myjaka księżyc jest pretekstem do skorzystania z płatków złota i zestawienia ich z błękitami i czerwieniami. Taki klucz jest wyzwaniem, które artysta stara się oswoić. Niepewność powoduje również odnalezienie się w przestrzeni, w której zachodzi ryzyko „otarcia” się o banał. Twórca często powtarza, że ideą tego, co maluje jest próba przekazania absurdalnego uczucia bezgranicznego piękna. Jej efekty zobaczymy już od 5 września 2023 roku w Galerii Artus w trakcie wystawy „Księżycowe tajemnice”.

Księżycowy cykl Tomasza Myjaka powstaje od 2019 roku. Malowany jest akrylem i olejem na podłożach wykonanych z żywicy poliestrowej. Pomysł na nierówne podłoża został zainspirowany cyklem „Horse cadre” polskiego malarza Aleksandra Kobzdeja.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

06
października (piątek), godz. 17:00

Klub Podgórz | Podgórskie Anioły | Warsztaty plastyczne

09
października (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki