Wystawa KROPLA W MORZU
Sztuki wizualne

Wystawa KROPLA W MORZU

  • Wydarzenie archiwalne: 07.10.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria Sztuki WspółczesnejWłocławek, Miedziana 2
Emilię Bogucką - autorkę wystawy - poznaliśmy w ubiegłym roku w Galerii Sztuki Współczesnej, brała udział w zbiorowej ekspozycji „Całkiem Nowy człowiek 1,1”. Tym razem we Włocławku zaprezentuje obiekty przestrzenne – delikatne i efemeryczne, inspirowane marzeniami. Emilia Bogucka skupiona wokół nowej formuły rzeźby tworzy najczęściej formy przezroczyste, sprawiające wrażenie ulotnych. Przypominają ciała kobiet, ptaków oderwanych od podłoża. Ukazują człowieka pomiędzy rzeczywistością a fantastyczną wizją, sprawiają wrażenie chcących wzbić się w przestworza. Skłaniają do zastanawiania się nad miejscem człowieka w otaczającej go naturze. Prace na wystawie pochodzą z cyklów „O-twory”, „Ulotne”, „Baniuszki”, „Pobłoki”. Dodatkiem do tych wyjątkowych form będą prezentacje video, co sprawi, że nabiorą one dodatkowego wymiaru.
Emilia Bogucka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu (specjalność snycerstwo). W 2003 r. ukończyła studia na wydziale rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Otrzymała dyplom z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. zw. J. Petruka. Po ukończeniu w 2019 r. studiów doktoranckich na wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych na UAP w Poznaniu, w 2021 r. obroniła rozprawę doktorską. Swoje prace wystawia od 2002 r. Brała udział w 32 prezentacjach zbiorowych, miała 20 ekspozycji indywidualnych.
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł. Katalog 5 zł
Wystawa będzie czynna do 29 października 2022 r.


Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 02.06

Monika Rak „Wątki natury”