Wystawa | Impresje | Anna Wiśniewska
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wystawa | Impresje | Anna Wiśniewska

  • Wydarzenie archiwalne: 28.01.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Dom MuzToruń, Podmurna 1
Wyobraźcie sobie, że leży przed Wami delikatnie uchylony pamiętnik… Możecie otworzyć go szerzej i przewertować kilka stron – bez żadnych konsekwencji. Skusicie się na czyjąś prywatność czy dopadną Was wyrzuty sumienia? A co, jeśli damy Wam szansę na bezkarne nagięcie przyzwoitości?

Niespotykaną okazją do podejrzenia skrywanych zapisków będzie wystawa Anny Wiśniewskiej Impresje. Jak mówi sama Artystka, temat wystawy stanowią impresje, opowiastki i wrażenia, które są wyraźne tylko przez chwilę. Intymna atmosfera, jaką uzyskuje w swoich pracach, osiągalna jest w głównej mierze dzięki stosowaniu autorskiej techniki, wykorzystującej łączenie elementów rysunkowych, malarskich i graficznych. Ta właściwa kolażowi metoda, również pod względem formalnym stanowi odbicie doskonałej niedoskonałości naszych (przy)widzeń, a kameralne przestrzenie dzieł zamieniają się we fragmentaryczny, wyrywkowy dziennik…

Anna Wiśniewska – absolwentka Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu z dyplomem realizowanym w Pracowni Litografii. Obecnie studiuje w Szkole Doktorskiej Academia Artium Humaniorum również na UMK w Toruniu. Odbyła kilkumiesięczny staż w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, gdzie realizowała m.in.: animacje oraz ilustracje promujące spektakle. Współpracuje z Galerią JESt w Toruniu, gdzie na co dzień można oglądać jej prace.

Wystawa czynna od 28 stycznia 2022 roku do 25 lutego 2022 roku w Galerii Muz przy ul. Podmurnej 1/3 od poniedziałku do piątku w godz. 11:00–19:00. Wstęp wolny.

Artykuł Wystawa | Impresje | Anna Wiśniewska pochodzi z serwisu Dwór Artusa.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 25.02

Maria Szurmiej „Malarstwo”

05
lutego (niedziela), godz. 16:00

NutkoSfera | CeZik dzieciom – gramy dla WOŚP!

06
lutego (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki