Dziedzictwo  /  Sztuki wizualne

Wystawa „Grudziądz z końca lat 40. i 50. ubiegłego wieku”. Ekspozycja ze zbiorów Janusza Kruszyńskiego

  • Wydarzenie archiwalne: 25.01.2024
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu filia nr 3Grudziądz, ul. Korczaka 23
Pragniemy poinformować, iż w czwartek 25 stycznia 2024 o godz. 16.00 w Filii nr 3, mieszczącej się przy ul. Korczaka 23 w Grudziądzu, będzie miała miejsce wystawa „Grudziądz z końca lat 40. i 50. ubiegłego wieku”. Jest to ekspozycja ze zbiorów Janusza Kruszyńskiego, na której zostaną zaprezentowane zdjęcia oraz artefakty. Zachęcamy do przybycia!
 
JANUSZ KRUSZYŃSKI – Grudziądzanin, przedsiębiorca, kolekcjoner, człowiek zakochany w swojej Małej Ojczyźnie. Ojczyźnie, jaką jest dla niego miasto – jego piękna i złożona historia. Prowadzi aktywny tryb życia na łonie natury. Jego pasja to stare auta i motory. Od lat gromadzi w swoich zbiorach także przedmioty związane z Grudziądzem. Są to: zdjęcia, fotografie, karty pocztowe, książki, prasa, ale także wszelkiego rodzaju artefakty.
Chętnie udostępnia swe zbiory, upowszechnia je i dzieli się nimi z innymi. Każdy przedmiot to odrębna historia, często zabawna anegdota. Jest kolekcjonerem, który robi to, co robi, z czystej przyjemności, nie myśli o swoich zbiorach jedynie jak o inwestycji na przyszłość. Ona oczywiście może być pewnym kapitałem, jednak nie tym głównym i najważniejszym.


Źródło: Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu

Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu

ul. Legionów 28
86-300 Grudziądz
tel.: 56 46 202 01

Powiązane wydarzenia

29
lutego (czwartek), godz. 16:00

Książki nienapisane - wernisaż rysunków

29
lutego (czwartek), godz. 17:00

Kolej w Grudziądzu