Wystawa | „Granica” | Kobaltowy Kaktus
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wystawa | „Granica” | Kobaltowy Kaktus

  • Wydarzenie archiwalne: 14.06.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Czym są granice? Określają czy ograniczają? Powinny być ściśle wyznaczone, czy mogą mieć płynny charakter? Już niebawem będziemy mogli doświadczyć różnych wymiarów granic podczas wystawy „Granica” przygotowanej przez Studenckie Koło Kobaltowy Kaktus z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu!

Granice mówią o przestrzeniach. O światach, które się kończą, by mieć gdzieś swój początek. Nie zawsze trwają wiecznie i tak jak linia brzegowa, gdy fale wylewają się na piaszczystą ziemię, zmieniają swoje położenie. Mogą być wszystkim. Zarówno końcem psychicznej wytrzymałości, jak i linią zamykającą płótno. Studenci za pomocą pędzli, umiejętności i wyobraźni pragną przedstawić te granice, które trzymają w sercach, które są zakopane głęboko w człowieku – granice wychodzące na powierzchnię.

Kobaltowy Kaktus jest zbiorem różnych osobowości. Działających w jego ramach studentów łączy sztuka, wspólna pasja, akcje, które podejmują jako grupa. Podobnie jak kobalt obrazują różne spektra postrzegania świata. Wielkość jaką niesie ta barwa, odzwierciedla szlachetność myśli. Tak samo, jak wszechstronną symbolikę posiada ów kolor, tak i Kobaltowy Kaktus przedstawia osobne, często od siebie odległe obrazy postrzegania świata.

Opiekunka koła: dr Justyna Grzebieniowska.

Wystawa czynna od 14 czerwca 2022 roku do 26 czerwca 2022 roku w Galerii Artus od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-19:00, a także w sobotę i niedzielę w godz. 12:00-19:00. Wstęp wolny.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39