Wystawa fotografii
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Sztuki wizualne

Wystawa fotografii

  • Wydarzenie archiwalne: 18.09.2023
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu filia nr 13Grudziądz, ul. Mikołaja z Ryńska 1/7

W poniedziałek 18 września o godz. 17:00 zapraszamy do Filii nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 na otwarcie wystawy prac wykonanych techniką cyjanotypii, będącej pokłosiem warsztatów z Maciejem Kastnerem w ramach projektu „Historia w przewodniku zamknięta”, finansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie i budżetu gminy-miasto Grudziądz.

Zdjęcia wykonywane szlachetną techniką fotografii, jaką jest cyjanotypia, cechuje mniejsza wyrazistość, co powoduje, że nawet współczesne ujęcia nabierają na zdjęciach charakteru obrazków sprzed stu lat. Ciekawostką jest to, że uczestnicy robili zdjęcia zwykłymi aparatami cyfrowymi i komórkami. Poza pracami, na których znajdują się grudziądzkie zabytki, w zaaranżowanym studiu powstały portrety wykonywane przez Macieja Kastnera i uczestników warsztatów.

Niespodzianką podczas wystawy będzie prezentacja fotografii wykonanych następną szlachetną techniką – otworkową. Uczestnicy kolejnych warsztatów za pomocą pierwowzoru aparatu fotograficznego – Camera obscura, uwiecznili różne miejsca naszego miasta. Obrazy wywołane w ciemni wyglądają jak negatywy, ale po użyciu specjalnej aplikacji będzie można zobaczyć jak przedstawia się zdjęcie w pozytywie.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

Dofinansowano ze środków gminy-miasto GrudziądzŹródło: Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu

Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu

ul. Legionów 28
86-300 Grudziądz
tel.: 56 46 202 01

Powiązane wydarzenia

28
września (czwartek), godz. 17:00

Spotkanie z Wiesławem Hawełko