Wystawa fotografii przyrodniczej „Ptasia perspektywa: Dolina Drwęcy, Mościska”
Sztuki wizualne

Wystawa fotografii przyrodniczej „Ptasia perspektywa: Dolina Drwęcy, Mościska”

  • Wydarzenie archiwalne: 16.07.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Centrum Kultury Browar B.Włocławek, ul. Łęgska 28
Zapraszamy na wystawę fotografii przyrodniczej „Ptasia perspektywa: Dolina Drwęcy, Mościska” autorstwa Michała Fabiszewskiego.

Michał Fabiszewski – pasjonat, fotograf dzikiej przyrody. Przygodę z fotografią zaczął od podglądania najmniejszych stworzeń na naszej planecie, czyli owadów. Jednak w krótkim czasie zakochał się w ptakach wodnych i to z nimi siedzi godzinami, zanurzony w stawie, wyczekując, aby właściwa poza „ptasiego modela” perfekcyjnie współgrała z odpowiednim światłem. Ptasi gatunek, dla którego całkowicie stracił głowę, jest natomiast tylko jeden – to perkoz zausznik. Swoją pasją artysta uwielbia dzielić się z najmłodszymi. Organizuje spotkania edukacyjne, w trakcie których prezentuje im choć cząstkę niesamowitego królestwa natury oraz zaszczepia w nich szacunek dla przyrody. Niekiedy staje przed obiektywem TVP Bydgoszcz, biorąc udział w programach z cyklu „Spotkania z ekologią”. Od 2015 roku członek Związku Polskich Fotografów Przyrody (Okręg Toruński). Laureat wielu ogólnopolskich konkursów fotograficznych oraz członek jury w konkursach o zasięgu wojewódzkim.

Wernisaż 15 lipca, godz.19.00. Wstęp wolny.

Katalogi: 3 zł/szt., kasa CK „Browar B.”

Godziny zwiedzania: wtorek – piątek, godz. 11.00 – 16.00, sobota, godz. 14.00 – 18.00

(ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem)

Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku