Wystawa fotograficzna
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo

Wystawa fotograficzna "Nocą widać więcej" - wernisaż

  • Wydarzenie archiwalne: 11.01.2024
Miejsce:
Muzeum Ziemi ChełmińskiejChełmno, Rynek 28 - Ratusz

Dyrektor Muzeum Ziemi Chełmińskiej Adam Jendryczka serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Krzysztofa Kujawy "Nocą widać więcej", który odbędzie się 11.01.2024 r. (czwartek) o godzinie 16:30 w Sali Ślubów w Ratuszu. Wystawa będzie czynna w dniach 11 - 27 stycznia 2024 r. Krzysztof Kujawa pochodzi z Bydgoszczy, a z Chełmnem związany jest od kilkunastu lat.

Jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, najstarszej polskiej organizacji zrzeszającej fotografów przyrodniczych. Swoją pasję fotograficzną zmienia stopniowo w sposób na życie, o którym chętnie opowiada obrazem i słowem. Z pewnością znają Państwo jego zdjęcia z publikacji na stronie Chełmna oraz naszych chełmińskich kalendarzy.

Ci z Państwa, którzy poznali Krzysztofa bliżej lub śledzą jego blog na FB wiedzą, że astrofotografia i podróże z nią związane są tym co pasjonuje go najbardziej. Jak sam mówi, stąd tytuł wystawy "Nocą widać więcej". Oddalając się od miejskich świateł, zmysły w ciemności ulegają wyostrzeniu.

Wchodzimy do największego muzeum jakie istnieje, z najstarszymi eksponatami. Wchodzimy do muzeum starszego niż jakiekolwiek stworzone ludzką ręką. Zapraszamy Państwa wspólnie z Krzysztofem Kujawą do tego magicznego świata.