Wystawa fotograficzna | „Krajobrazy Miasta” | Wystawa zbiorowa
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wystawa fotograficzna | „Krajobrazy Miasta” | Wystawa zbiorowa

  • Wydarzenie archiwalne: 20.05.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Podmurna 1
 
Co określa miasto? Układ architektoniczny, liczba aut na metr kwadratowy w godzinach szczytu, a może jego mieszkańcy? Dostępna od 20 maja 2022 roku wystawa fotograficzna Krajobrazy miasta, podpowiada, że właściwa odpowiedź jest inna. Łódź jako miasto ze stosunkowo krótką acz wielokulturową historią, posiada niemal tyle twarzy ilu mieszkańców. Zależnie od tożsamości swojego obserwatora kojarzy się z dynamicznym rozwojem przemysłu i manufakturami, zmaganiami ŁKS-u z Widzewem czy wreszcie przypomina o katastrofalnej zagładzie podczas II Wojny Światowej.
Jak każde miasto jest skomplikowanym organizmem, splątaną siecią neuronów, na które składają się ludzkie historie, zapisane na murach i pod chodnikami. Krajobrazy miasta są efektem odrębnych, fotograficznych spojrzeń i indywidualnych obserwacji każdego z artystów – prywatnie mieszkańców Łodzi. W momencie, gdy uzmysłowimy sobie, w jaki sposób miasto aspiruje do miana architekta życia społecznego, obiektyw jest wyłącznie narzędziem.
Ze światła poczęte, moje miasto… będziemy mogli nucić już od 20 maja o godz.18:30 podczas wystawy Krajobrazy miasta w Fotogalerii Muz przy ul. Podmurnej 1/3.
Małgorzata Wojciechowska – członkini Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Fotografii Humanistycznej Foto Humanum. Ceniąc minimalizm, skupia swoje prace wokół tematyki miasta i jego mieszkańców. Od 2 lat jest aktywną członkinią kilku międzynarodowych grup fotograficznych, w ramach działalności, których otrzymała już ponad 200 wyróżnień. Autorka 2 wystaw indywidualnych i 2 wirtualnych oraz uczestniczka 30 wystaw zbiorowych.
Barbara Czernilewska – ekonomistka. Choć aparat fotograficzny zawsze był jej bliski, to intensywnie zaczęła fotografować dopiero po przejściu na emeryturę. Fotografuje ludzi, przyrodę, krajobrazy, architekturę – jednym słowem otaczający świat. Autorka jednej wystawy indywidualnej oraz kilku zbiorowych. Nagradzana w licznych konkursach krajowych i zagranicznych. Jerzy Meyer – instruktor fotografii, prowadził Amatorski Klub Foto – Filmowy Antygen, członek Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Fotografii Humanistyczne Fotohumanum. Fotografią zajmuje się ponad 40 lat. Uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych, w tym 3 międzynarodowych oraz 7 wystaw indywidualnych. Interesuje się fotografią krajobrazu oraz street foto. Krzysztof Wojciechowski – emerytowany Profesor Politechniki Łódzkiej, pracownik Instytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych WBAiIŚ, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestnik ponad 100 wystaw zbiorowych oraz autor kilkunastu wystaw indywidualnych. Obiektami jego zainteresowań fotograficznych są architektura, krajobraz, portret oraz fotografia retrospektywna.
Wystawa czynna od 20 maja 2022 roku w Fotogalerii Muz przy ul. Podmurnej 1/3 od poniedziałku do piątku w godz. 11:00–19:00. Wstęp wolny.
Artykuł Wystawa fotograficzna | „Krajobrazy Miasta” | Wystawa zbiorowa pochodzi z serwisu Dwór Artusa.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

29
lutego (czwartek), godz. 17:00

Raz na cztery lata taka data | Warsztaty kreatywne

04
marca (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki

07
marca (czwartek)
⟶ DO 10.03

Artus Short Film Festiwal 2024

07
marca (czwartek), godz. 18:00

Artus Short Film Festiwal 2024 | Czwartek