Wystawa Dyplomów 2022 Wydziału Sztuk Pięknych, UMK

Wystawa Dyplomów 2022 Wydziału Sztuk Pięknych, UMK

  • Wydarzenie archiwalne: 17.02.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od NowaToruń, ul. Gagarina 37a
W tym roku Wystawa Dyplomów Wydziału Sztuk Pięknych UMK zostanie zaprezentowana także w Galerii Dworzec Zachodni w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”. Zmieniona formuła wystawy pozwala w sposób bardziej adekwatny uchwycić różnorodność, a więc tę cechę, która od lat jest charakterystyczna dla dyplomów kierunków artystycznych, konserwatorskich i nauk o sztuce na Wydziale Sztuk Pięknych. Jak zauważono we wstępie do katalogu Wystawy Dyplomów 2022 prace studentów należy odczytywać posługując się rozumieniem sztuki jako zjawiska, w którym wiele nurtów wydarza się naraz, i któremu obca jest narracja linearności.
Tegoroczna formuła Wystawy Dyplomów przyjęła bardziej rozbudowaną formułę niż to było dotychczas. Zaplanowano trzy wernisaże w trzech przestrzeniach galeryjnych. Główna wystawa odbędzie się w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, na której zostaną zaprezentowane wyróżnione i nagrodzone dyplomy. Na dwóch wystawach towarzyszących, w Galerii Dworzec Zachodni i Galerii Wydziału Matematyki i Informatyki będzie można obejrzeć dyplomy nominowane w zeszłym roku akademickim do wyróżnień na Wydziale Sztuk Pięknych.
Celem wystawy zaaranżowanej w trzech różnych miejscach, w tym Centrum Akademickim Kultury i Sztuki „Od Nowa” jest przedstawienie różnorodności strategii artystycznych, konserwatorskich i naukowych podejmowanych na Wydziale Sztuk Pięknych oraz rozmaitości dziedzin, w których odbywa się edukacja na tym wydziale. Zamysłem autorów wystawy jest próba odnalezienia punktów wspólnych łączących prace i ich twórców w jedną akademicką społeczność oraz wskazanie, jak szerokie są możliwości indywidualnego rozwoju każdego ze dyplomantów.

Źródło: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

ul. Gagarina 37a
87-100 Toruń
tel.: 56 611 22 66

Powiązane wydarzenia

29
września (piątek), godz. 19:00

Stand-up: Patryk Gosiński - "Taka jest prawda"

20
października (piątek), godz. 21:00

Rubens