Wystawa „Dwie strony medalu. Art brut po bydgosku”, Piotr Marek i Sławomir Mianowicz - malarstwo

Wystawa „Dwie strony medalu. Art brut po bydgosku”, Piotr Marek i Sławomir Mianowicz - malarstwo

  • Wydarzenie archiwalne: 04.11.2022
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6
Piotr Marek, ur. 1974, swoje zainteresowanie malarstwem rozwijał w latach 90. w Policealnym Studium Multimedialnym w Ostromecku. Znaczącą rolę na jego świadomość odegrał malarz Andrzej Nowacki. Jednak dopiero po 2010 rozpoczęła się intensywna projekcja artystycznych możliwości i pasja malowania. Kolażowe zestawienie form i treści nadało obrazom charakterystycznych cech. Pokazy w „Łaźni” oraz wystawa w KPCK pt. Myślokształty i inne takie (2019), pozwoliły poznać oryginalność, znaczeniowe i formalne bogactwo prac autora.

Sławomir Mianowicz, ur. 1971, jest członkiem grupy artystycznej WTZ Stawowa (1993) od początku jej założenia przez artystkę plastyczkę Małgorzatę Gacę. Grupa powstała by dać młodym ludziom możliwość odkrywania sztuki i wyrażania się tym językiem. Przepracowane lata przyniosły Mianowiczowi pokaźny dorobek. Emocjonalna wrażliwość zaowocowała oryginalnymi kompozycjami ekspresyjnymi w formie i kolorze. Fotograficzna spostrzegawczość, lektura wielu tematów oraz klimat postimpresjonizmu przyniosły wiele bardzo dobrych obrazów. Retrospektywa z okazji 50 lat życia i 30 malowania, pozwoli docenić autora.

Gorąco zapraszamy na prezentację dwóch odmiennych, a jakże intrygujących spojrzeń na malarstwo.

Wystawę można oglądać do 30 listopada 2022 w godzinach pracy instytucji. Z uwagi na ekspozycję w wielofunkcyjnej przestrzeni Salonu Hoffman sugerujemy wcześniejszy kontakt telefoniczny: 52 585 15 01, 52 585 15 06. Wstęp wolny.

Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05