Wystawa czasowa pt. "Phantom Limb"
Dziedzictwo  /  Sztuki wizualne

Wystawa czasowa pt. "Phantom Limb"

  • Wydarzenie archiwalne: 22.07.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Muzeum Ziemi ChełmińskiejChełmno, Rynek 28 - Ratusz
Muzeum Ziemi Chełmińskiej serdecznie zaprasza na otwarcie nowej wystawy czasowej pt. "Phantom Limb" które odbędzie się dnia 21 lipca 2022 r. o godz. 18.00.
Tym razem prezentowana będzie sztuka abstrakcyjna autorstwa Toko Hosoya. Młoda artystka pochodząca z Japonii, a mieszkająca w Kanadzie jest tegoroczną absolwentką wyższej szkoły sztuk pięknych (Ontario College of Art and Design) w Toronto. Toko już w dzieciństwie tworzyła niezwykłe formy sztuki abstrakcyjnej eksperymentując z różnymi materiałami oraz stosując nowe unikatowe techniki. Twórczość artystki można określić magiczną, pełną wyobraźni, wielowymiarową i personalną opowieścią ukazującą dwa różne światy, dwie różne rzeczywistości na jawie i we śnie.

Toko jest niezwykle skromną osobą chociaż już w tak młodym wieku (24 lat) może się pochwalić swoim dorobkiem artystycznym, nagrodami i wyróżnieniami. Między innymi przyznano jej złoty medal Stowarzyszenia Illustratorów za ciekawe ilustracje do książek [2017], otrzymała również nagrodę studencką za projekty przedmiotów w sztuce użytkowej [2016]. Artystka ma za sobą kilka wystaw indywidualnych w galeriach sztuki w Toronto, oraz grupowych w Nowym Jorku oraz Montrealu. Chełmno zaznaczy się w jej portfolio jako pierwsze miasto w Europie, gdzie będzie wystawiać swoje nowe prace. Po raz pierwszy nowa seria będzie pokazana właśnie w naszym muzeum w Chełmnie. Toko Hosoya będzie obecna na otwarciu wystawy, opowie o swoich pracach oraz inspiracjach w swojej twórczości artystycznej.

Źródło: Muzeum Ziemi Chełmińskiej

Muzeum Ziemi Chełmińskiej

Rynek 28
86-200 Chełmno
tel.:56 686 16 41