Wystawa | Art must go on!
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wystawa | Art must go on!

  • Wydarzenie archiwalne: 23.07.2021
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Walka o sztukę to – walka o prawa ludzkie, o treść życia ludzkiego, o człowieczeństwo.

Stanisław Brzozowski, Kultura i życie

Takie motto przyświecało młodym twórcom, których prace mamy przyjemność prezentować w galerii Domu Muz przy ul. Podmurnej. Na wystawie o wyrazistym tytule Art must go on! zobaczymy prace studentów drugiego roku konserwacji i restauracji dzieł sztuki Wydziału Sztuk Pięknych UMK z pracowni rysunku mgr Eweliny Kołakowskiej.

Głównym motywem jest człowiek – ciało i portret. Studenci podchodzą do tego tematu na wiele sposobów, nie tylko w sensie estetycznym. Prace, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się akademickie, są ilustracją wewnętrznych zmagań i niepokojów młodych ludzi. Przybierają różne formy, od klasycznych i tradycyjnych po zupełnie współczesne i konceptualne, zawsze jednak kryją wrażliwość, emocje, fascynacje. Opowiadają historie swojego własnego powstania, są świadectwem starć artystów z materią i nimi samymi.

Wystawa jest jednocześnie uhonorowaniem oraz podsumowaniem pracy studentów, których konsekwentna praca nad doskonaleniem własnych umiejętności, zaprowadziła galerii.

 

Wystawa czynna od 23 lipca 2021 roku do 23 sierpnia 2021 roku od poniedziałku do piątku w Galerii Muz w godz. 11:00-19:00. Wstęp wolny.

 

Artykuł Wystawa | Art must go on! pochodzi z serwisu Dwór Artusa.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39