Logo partnera
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wystawa Agnieszki Jarosz pt. „ROBALOVE” - wernisaż

  • Wydarzenie archiwalne: 19.01.2024
Miejsce:
Wieża CiśnieńBydgoszcz, Filarecka 1

Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, w przestrzeni dawnego zbiornika wodnego w wieży ciśnień, przy ul. Filareckiej 2 w Bydgoszczy.

Od soboty 20 stycznia do wtorku 13 lutego 2024 roku, w godzinach otwarcia Muzeum będzie można podziwiać prace Agnieszki Jarosz, na ekspozycji pt. „ROBALOVE”.

Agnieszka Jarosz jest absolwentką ASP w Gdańsku (kierunki: wzornictwo oraz grafika artystyczna). W trakcie studiów współpracowała czynnie ze świeckim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji (Alternatywna Pracownia Kultury) w ramach realizacji miejskich projektów i warsztatów artystycznych. Dodatkowo funkcjonowała w roku akademickim 2019/20 jako graficzka w kole naukowym Galeria Studencka START. Po studiach prowadziła warsztaty artystyczne dla seniorów w Fundacji Pro Omnis w Bydgoszczy oraz zajęcia arte i muzykoterapeutyczne w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Świeciu.

Obecnie wykonuje ilustracje dla undergroundowego kwartalnika kulturowego Dom Wariatów, tworzy grafiki użytkowe dla Centrum Kultury w Świeciu oraz prowadzi indywidualne i szkolne zajęcia plastyczne dla przyszłych artystów. Poza wykształceniem artystycznym wyższym posiada również dyplom terapeuty zajęciowego oraz edukuje się obecnie na pedagoga specjalnego. Uważa, że sztuka może zrobić dla świata i przekazać światu wiele dobrego, ale czasami potrzeba trochę odklejonej od grawitacji głowy, aby spojrzeć na nią pod właściwym kątem.

W biografii artystycznej Agnieszka Jarosz ma dwie wystawy indywidualne w Galerii Okno w Świeciu nad Wisłą oraz osiem wystaw zbiorowych m.in. w Nadbałtyckim Centrum Kultury Gdańsk, Galerii Sztuki tuBAZA w Gdyni, Alternatywnej Pracowni Kultury w Świeciu nad Wisłą, czy Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Wystawa pt. „ROBALOVE” będzie prezentować cykl grafiki warsztatowej, który powstał podczas studiów magisterskich artystki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w trzech pracowniach: Pracowni Litografii (dr Łukasz Butowski, mgr Patrycja Podkościelny), Pracowni Sitodruku (dr hab. Katarzyna Łukasik, mgr Jakub Zając) oraz Pracowni Technik Cyfrowych (mgr Vasyl Savchenko). Jego głównym członem jest seria litografii modułowych o tym samym tytule, będąca równocześnie dyplomem magisterskim. Poza nim do zbioru należy seria kolaży sitodrukowych „Hybrid Bug”, powstałych w ramach aneksu do dyplomu oraz pojedyncze grafiki z okresu studiów, składające hołd estetyce i funkcji najmniejszych z nas – robali.

 



Źródło: Muzeum Wodociągów