Wypowiedź. Rezydencja artystyczna Kingi Kowalczyk
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wypowiedź. Rezydencja artystyczna Kingi Kowalczyk

  • Wydarzenie archiwalne: 22.09.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria Miejska BWABydgoszcz, Gdańska 20

Kinga Kowalczyk w ramach rezydencji artystycznej naszej galerii eksploruje materię, podążając całą sobą za swoją fascynacją lotosem.
Tka równocześnie kilka procesów twórczych w takich mediach jak: ceramika, fotografia, rysunek, tekst, animacja, grafika, w tym linodruk, monotypia, sitodruk, mokulito… Jej zmysł równowagi pozwala to badanie materii i siebie w tym wszystkim zobaczyć jako drogę uważności.

Kinga Kowalczyk – artystka ceramik specjalizująca się w ceramice herbacianej, głównie z porcelany. Łączy w swojej pracy ceramikę, rzemiosło artystyczne z projektowaniem i technikami graficznymi oraz fotografiką. Różnorodne motywy zdobnicze tworzy, inspirując się kulturą i przyrodą. Kształciła się w projektowaniu graficznym, typografii, grafice warsztatowej oraz rysunku i ilustracji od uznanych mistrzów fachu, m.in. Tony’ego Pritcharda, Wolfganga Weingarta, Petera Olpe, Pablo Auladella, Pablo Amargo, Isol Misenty, Ilgi Leimanis i Guy’a Noble’ i Nicoli Jaeggli.
instagram.com/kinga.kowalczyk.maker

kuratorka: Danka Milewska
w programie rezydencji:
– wystawa „Wypowiedź” Kingi Kowalczyk
– 23 września Warsztat o składaniu papieru – Lotosowe notesy
– 28 października – warsztaty:  Początkiem każdego zdobienia jest lotos. Lotosy wyszywane na papierze

Początek 22.09.2023, godz. 18.00
Gdańska 3
Koniec 18.11.2023Źródło: Galeria Miejska BWA Bydgoszcz

Galeria Miejska BWA Bydgoszcz

ul. Gdańska 20
85-006 Bydgoszcz
tel.: 56 45 10 436

Powiązane wydarzenia