Logo partnera
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Edukacja

Wykład w ramach Tygodnia Mózgu 2024: Co się składa na dobrą jakość życia –  czyli o tym, jak dbać o kondycję psychiczną dzieci i młodzieży

  • Wydarzenie archiwalne: 14.03.2024
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Organizator: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
Współorganizator: Młyny Rothera

Zapraszamy na wykład popularnonaukowy w ramach Tygodnia Mózgu 2024. Jakość życia świadczy o określonym poziomie dobrostanu fizycznego i psychicznego, a tym samym może stanowić ważny czynnik chroniący przed negatywnymi skutkami niekorzystnych doświadczeń życiowych. Kształtowanie wśród młodych ludzi prawidłowych nawyków zwiększających szansę na dobrą jakość stanowić powinno kluczowy obszar w procesach edukacyjnych i wychowawczych, szczególnie w czasach, w których istotnie zauważalny jest spadek kondycji psychicznej młodzieży i odporności psychologicznej na radzenie sobie z wyzwaniami życiowymi. W ramach wydarzenia uczestnicy dowiedzą się, czym są zasoby psychofizyczne i jaki wpływ na ich rozwój mają  oddziaływania ze strony rodziny, rówieśników i szkoły. Omówiona zostanie także psychologiczna sytuacja młodych ludzi w dynamicznie zmieniającym się świecie, który stawia przed nimi wyzwania wynikające z modyfikacji jakości relacji międzyludzkich i osłabienia więzi.

O prowadzącej:
Anna Antonina Nogaj jest psychologiem. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz jako wizytator ds. poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Jest współodpowiedzialna na organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkolnictwie artystycznym. Anna Nogaj jest autorką ponad 40 artykułów naukowych i popularno-naukowych oraz redaktorem dwóch książek z zakresu psychologii muzyki. Pracuje z instytucjami artystycznymi jako psycholog wspomagający pracę i rozwój artystów, zarówno uczniów szkół artystycznych jak i zawodowych muzyków. Jest także skrzypaczką, kierownikiem kapeli oraz wiceprezesem w Zespole Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 14.03.2024 r., godz. 18.00-19.30
Gdzie? Młyn, I piętro
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolnyŹródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

ul. Mennica 10
85-112 Bydgoszcz
tel.: 887 467 015

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 10:00–16:00

Przestrzeń wspólnej zabawy

dzisiaj
godz. 17:30–19:30

Against Gravity 4/10: Apolonia, Apolonia

16
kwietnia (wtorek), godz. 10:00–14:00

Przestrzeń wspólnej zabawy