World Canals Coference 2024
Dziedzictwo  /  Edukacja

World Canals Coference 2024

  • 24
    czerwca 2024 (poniedziałek)
    ⟶ DO 26.06
Miejsce:
Bydgoszcz

W dniach 24-26 czerwca 2024 roku Miasto Bydgoszcz będzie gospodarzem Światowej Konferencji Kanałów (World Canals Conference - WCC) organizowanej pod patronatem i przy współpracy Inland Waterways International.Jest to coroczne święto entuzjastów żeglugi śródlądowej, które odbywa się na przemian w Europie, Azji i Ameryce (2019 – Chiny, 2021 – USA, 2022 – Niemcy, 2025 - USA). Będzie to kolejna sposobność do kontynuacji dyskusji na temat rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce oraz osadzenia jej w kontekście międzynarodowym.

Spodziewamy się zebrać wówczas w Bydgoszczy szerokie grono ekspertów, naukowców, przedsiębiorców, reprezentantów władz publicznych oraz promotorów korzystania ze śródlądowych dróg wodnych, także pod względem turystycznym. Będzie to doskonała okazja do wymiany poglądów, pomysłów, a przede wszystkim poznania rozwiązań stosowanych w innych krajach. WCC2024 to wreszcie możliwość budowania relacji pomiędzy wszystkimi, którzy na co dzień korzystają, dbają i rozwijają żeglugę śródlądową, nie tylko w Polsce.

Oprócz spotkania nad Brdą i Wisłą, uczestnicy będą mieli okazję, by poznać inne, ważne miejsca związane z żeglugą śródlądową w Polsce, w ramach organizowanych wizyt studyjnych.

Szczegółowy program na: wcc2024bydgoszcz.plŹródło