Wojtek Kotwicki – koncert DISAPPEAR
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Wojtek Kotwicki – koncert DISAPPEAR

  • Wydarzenie archiwalne: 11.11.2023
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Każdy utwór to pewnego rodzaju historia mocno związana z bliskimi autorowi miejscami, osobami i duchami, które stały się dla niego źródłem bezpośredniej inspiracji. Przywracanie dźwiękiem osób, które odeszły, w oparciu o wspomnienia i emocje, dodatkowo przy użyciu starych, zapomnianych instrumentów stało się kluczem do powstania całego albumu.

Tytuł płyty zaczerpnięty został z pracy Elżbiety Jabłońskiej „Znikając”, natomiast tłumaczenie na język angielski umożliwiło szczególny rodzaj zapisu, sugerujący terminy muzyczne, wg których został zbudowany cały album.

Integralną częścią albumu jest stworzone wideo, które stanowi ilustrację każdego z utworów. Ujęcia, wykorzystane w filmie powstały w trakcie rocznych obserwacji otaczającego artystę świata. Film zrealizowany został w stylu Slow TV, gdzie krajobraz pojawiający się na ekranie nadaje dynamikę statycznym obrazom, a poruszające się na wietrze trawy i drzewa czy płynąca rzeka budują napięcie, zabarwiają emocjonalnie i dopełniają całość. Elementem wiążącym wszystkie ujęcia, jest siedząca, tyłem do kamery postać, odbiorca, a zarazem twórca, czerpiący inspiracje z tego co widzi, co słyszy, co czuje.

Wojtek Kotwicki- urodzony w Bydgoszczy, mieszkający w Kozielcu, nad Wisłą. Na co dzień multiinstrumentalista, producent, kompozytor, autor tekstów, grafik, twórca animacji i wideo, wokalista.Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

ul. Mennica 10
85-112 Bydgoszcz
tel.: 887 467 015

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 16:00–20:00

Gruzińskie Święta: warsztat kulinarny

dzisiaj
godz. 17:00–18:30

Wspólnie udekorujmy kartki świąteczne!

14
grudnia (czwartek), godz. 17:00–18:00

Koncert gordonowski

14
grudnia (czwartek), godz. 18:00–19:30

Znajdź Dobry Balans: Podstawy Wellbeingu – warsztaty