Wojewódzkie spotkanie teatrów obrzędu ludowego oraz gawędziarzy i śpiewaków ludowych
Wstęp wolny

Wojewódzkie spotkanie teatrów obrzędu ludowego oraz gawędziarzy i śpiewaków ludowych

  • Wydarzenie archiwalne: 07.11.2021
Miejsce:
GOKOsięciny, ul. Wojska Polskiego 21

Wojewódzkie spotkanie teatrów obrzędu ludowego oraz gawędziarzy i śpiewaków ludowych w Osięcinach gromadzi twórców z województwa kujawsko-pomorskiego, działających w środowisku wiejskim i małomiasteczkowym, mających w swoim repertuarze widowiska obrzędowe nawiązujące do lokalnych tradycji naszego regionu oraz gawędy i tradycję śpiewu ludowego. Celem spotkań jest uwrażliwienie młodego pokolenia na kulturę, historię i obyczajowość regionu kujaw i pomorza, pielęgnowanie lokalnych tradycji (zachowanie gwary, tradycyjnego ubioru i stylu własnego regionu) oraz przekazywanie wzorów, ocalenie od zapomnienia najcenniejszych tradycji, obrzędów, dorocznych i rodzinnych zwyczajów oraz autentycznego repertuaru. Spotkania inspirują teatry amatorskie, gawędziarzy i śpiewaków, do korzystania z dorobku kultury ludowej oraz go popularyzują.


Dzięki Spotkaniom twórcy mają możliwość zaprezentowania przedstawień, piosenek, pieśni i gawęd ludowych poza własnym środowiskiem lokalnym, stwarzamy im również możliwości konfrontacji i wymiany doświadczeń artystycznych oraz kontakt z fachowcami z dziedziny kultury ludowej: teatru, muzyki, śpiewu poprzez udział w konsultacjach i zajęciach warsztatowych.


Tegoroczne Spotkania odbędą się 7 listopada o godz. 10:00 w GOK w Osięcinach ale mimo jesiennej pory zapraszamy do spędzenia niedzieli w Osięcinach, a tych którym nie uda się dotrzeć na miejsce zapraszamy do obejrzenia szerokiej relacji z wydarzenia na naszej stronie internetowej.


Osoby oraz zespoły chętne do wzięcia udziału w Spotkaniu zapraszamy do zapoznania się z regulaminem, dostępnym tutaj: https://kpck.pl/wojewodzkie-spotkanie-teatrow-obrzedu-ludowego-oraz-gawedziarzy-spiewakow-ludowych/Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05

Powiązane wydarzenia

03
lutego (piątek), godz. 16:00
⟶ DO 05.02

Zimowe Warsztaty Wokalne

07
lutego (wtorek), godz. 17:00

Spektakl Nowe szaty cesarza