EDD 2022: Wojewódzka inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo

EDD 2022: Wojewódzka inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa

  • Wydarzenie archiwalne: 10.09.2022
Miejsce:
Dworzec kolejowyAleksandrów Kujawski, ul. Wojska Polskiego 2B
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy wraz z Miejskim Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego w Aleksandrowie Kujawskim zapraszają na wojewódzką inaugurację Europejskich Dni Dziedzictwa, która odbędzie się w Sali kolumnowej im. Edwarda Stachury – Dworzec kolejowy w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Wojska Polskiego 2B, wstęp wolny.

Podczas uroczystości w zabytkowych wnętrzach miejscowego dworca kolejowego, wysłuchamy prelekcji dr hab. prof. UMK Tomasza Krzemińskiego „Tam gdzie wschód spotykał się z zachodem – dzieje i relikty granicy zaborczej w regionie kujawsko-pomorskim”, wystąpi zespół wokalny „Kulturki”, a po części artystycznej nastąpi rozstrzygnięcie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle”. Zostanie również zaprezentowany siódmy z serii „Kierunek Kujawsko-Pomorskie” przewodnik i wystawa Małgorzaty Grosman „»Gorsety« kobiet. Pomiędzy stereotypami a codziennością w bydgoskiej prasie międzywojennej”. Uroczystość zwieńczy Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „O Zegar Czasu”.

Zapraszamy również na inne wydarzenia odbywające się w ramach EDD.
Wydarzenia w województwie kujawsko-pomorskim: kulturawzasiegu.pl
Informacje o wszystkich imprezach EDD : edd.nid.pl

Zapraszamy również do pobrania informatora EDD dla województwa kujawsko-pomorskiego (PDF 1,67MB) kliknij tutajObchody Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie kujawsko-pomorskim odbywają się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego.

Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 16:00
⟶ DO 05.02

Zimowe Warsztaty Wokalne

07
lutego (wtorek), godz. 17:00

Spektakl Nowe szaty cesarza

12
lutego (niedziela), godz. 16:00

Koncert muzyki klezmerskiej: Freygish Orchestra