Włocławska Majówka
Wstęp wolny

Włocławska Majówka

  • Wydarzenie archiwalne: 02.05.2024
Miejsce:
Centrum Kultury Browar B.Włocławek, ul. Łęgska 28

Nosowska – wokalistka, tekściarka, pisarka lub po prostu – wyrazista osobowość i artystka. Zawsze gra na własnych zasadach – tworząc muzykę, pisząc książki, kreując swoją obecność w mediach społecznościowych, czy podejmując współprace z markami. Dzięki prawdzie i emocjom, które wkłada we wszystko co robi, wierzą i towarzyszą jej fanki i fani w każdym wieku.

Lata sukcesów w zespole Hey i z solowymi projektami, nie osłabiły jej apetytu na „nowe”. Rok 2018 u Nosowskiej okazał się przełomowy. Artystka postawiła na siebie i zadebiutowała jako pisarka. Na przestrzeni tych kilku lat spod pióra Katarzyny Nosowskiej wyszły aż trzy książki. „A ja żem jej powiedziała…” (2018), „Powrót z Bambuko” (2020) oraz „Nie mylić z mylić z miłością” (2023). Wszystkie tytuły zyskały ogromną popularność i spotkały się z gorącym przyjęciem setek tysięcy czytelników. Każda książka została nagrodzona statuetką Bestseller Empiku za rekordową sprzedaż – taki hat trick zdarza się na rynku wydawniczym wyjątkowo rzadko. Na przestrzeni tych pięciu lat ukazały się także dwie niezwykle ważne płyty w dyskografii artystki, obie współtworzone z producentem Michałem „FOXEM” Królem –  bezkompromisowa, mocna, a momentami wręcz brutalna „BASTA” (2018) oraz zdecydowanie bardziej melodyjna, rozliczająca się ze współczesnym światem „DEGRENGOLADA” (2023).

W 2023, po wydaniu ostatniego albumu Nosowska ruszyła w letnią, energetyczną i roztańczoną trasę w plenerach i na festiwalach, z kolei jesienią pokazała zupełnie inne oblicze „DEGRENGOLADY” – minimalistyczne, monochromatyczne i skupione. Koncerty z cyklu „Widzimy się wieczorem” wyprzedały się błyskawicznie.

Nanga to zespół założony przez muzyków Lao Che – Filipa Różańskiego i Maćka Dzierżanowskiego. Współtworzą go Magda Dubrowska – wokalistka, basistka i autorka tekstów znana z Gangu Śródmieście i Utrata Skład oraz Karol Gola, saksofonista i multiinstrumentalista grający m.in. w Pink Freud i Lao Che. Z połączenia tych muzycznych światów, od elektroniki, po reggae i jazz, a także charyzmatycznego wokalu Magdy i mocnych, zaangażowanych tekstów powstała stylistyczna mieszanka wybuchowa. Mają dwie płyty na koncie, kilkadziesiąt koncertów, zdobywają nowych fanów i są ulubieńcami dziennikarzy muzycznych.

PseudoArtyzm to Julia Szczepańska, była wokalistka w rockowym Heaven Rock. Od roku spełnia się w klimatach hip-hopowych, rapowych, w kierunku bardziej chillowym z inspiracjami old schoolem. Wystąpi z gitarzystą Mateuszem Łodygowskim i perkusistą Michałem Usdrowskim.

Organizatorzy: Urząd Miasta Włocławek, Centrum Kultury “Browar B.”

Sponsor: ŻarciowozyŹródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku