Wiosenna Harmonia. Perkowski. Szymanowski. Paderewski
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Wiosenna Harmonia. Perkowski. Szymanowski. Paderewski

  • Wydarzenie archiwalne: 07.05.2024
Miejsce:
Aula Copernicanum UKW w BydgoszczyBydgoszcz, Kopernika, 1

Serdecznie zapraszamy na koncert „Wiosenna Harmonia. Perkowski, Szymanowski, Paderewski” poświęcony twórczości kompozytorów polskich, na którym zabrzmią ich mniej znane utwory na głos i fortepian u wykonaniu Gapicz/Sybiriakova Duo.

Gapicz/Sybiriakova Duo to połączenie głosu mezzosopranistki i umiejętności pianistycznych, które tworzą magiczną harmonię muzycznych dźwięków.

Darina Gapicz jest solistką Opery Nova w Bydgoszczy. W czasie swojej kariery wykonywała liczne recitale solowe i kameralne, jak również koncertowe wykonania dzieł operowych i oratoryjnych w Polsce, Europie i na Bliskim Wschodzie.

Marianna Sybirakova-Khikhlovaska jest pianistką, obecnie pracuje na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Zawodowo jest również związana z Operą Nova w Bydgoszczy. Jest zdobywcą licznych nagród i wyróżnień jako solista i akompaniator.

FB  www.facebook.com/gapiczsybiriakovaduo
link do wydarzenia: https://fb.me/e/4jTB3EMwv

Projekt dofinansowany ze środków Funduszy SKE Związku Artystów Scen Polskich ZASP, program „Kultura”ZASP – Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie

Partnerem wydarzenia jest Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Wydział Edukacji Muzycznej (ukw.edu.pl)