Logo partnera
Wstęp wolny  /  Literatura

Wiesława Chmielewska | „Rozmowy z cieniem” | Spotkanie autorskie

  • Wydarzenie archiwalne: 15.02.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Jeśli chcecie być na bieżąco z literackimi pozycjami, w których Toruń występuje jako postać pierwszoplanowa, zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu autorskim z Wiesławą Chmielewską. Wydarzenie poświęcone będzie jej niezwykłej i osobistej książce – Rozmowy z cieniem.

Debiutująca w listopadzie ubiegłego roku Autorka stworzyła w niej zapis kulturalnych peregrynacji –  po Toruniu i nie tylko. Książka powstała w grodzie Kopernika, stanowiąc oswojenie nieznanej dotąd przestrzeni, motywację do poznania sztuki, zabytków architektonicznych czy mieszkańców. Sporą jej część poświęciła również kulturalnemu życiu Torunia. Pozycja zawiera recenzje wydarzeń odbywających się między innymi w Dworze Artusa, CKK Jordanki, klubie Od Nowa, czy w toruńskim CSW, a także różnorodne formy wypowiedzi: wiersze, felietony, reportaże, sprawozdania i rozmowy z tytułowym cieniem na tematy filozoficzne oraz społeczne. Poza wątkiem toruńskim Wiesława Chmielewska zapisuje wspomnienia związane z Lubawą, Karniewem, Leśniewem, Mazowszem, Makowem Mazowieckim czy Lidzbarkiem.

Lutowe wydarzenie będzie okazją do spotkania z Wiesławą Chmielewską, którą do szczerej rozmowy zaprosi Łukasz Wudarski. Po spotkaniu publiczność będzie miała możliwość zadania pytań oraz zdobycia autografu Autorki książki.
Wiesława Chmielewska – absolwentka filologii polskiej oraz emerytowana nauczycielka języka polskiego. Współpracuje z Kamienicą Inicjatyw. Jako dziennikarka My w Toruniu pisze o lokalnych wydarzeniach kulturalnych, recenzując koncerty oraz festiwale. Interesuje się literaturą, muzyką, artystycznym szydełkowaniem, podróżami. Lubi zabawę słowem oraz przeprowadzani wywiadów z ciekawymi ludźmi. Jak sama mówi: nigdy się nie nudzi i wciąż szuka „nowego„. Emocjonalnie związana z trzema regionami: Mazowszem, Ziemią Lubawską oraz Pomorzem.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39