Wielkanocne warsztaty z Książnicą Kopernikańską
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

Wielkanocne warsztaty z Książnicą Kopernikańską

  • Wydarzenie archiwalne: 11.03.2023
Miejsce:
Centrum Nowe BielawyToruń, ul. Olsztyńska 8
Wielkanoc zdominował zajączek. Tymczasem święto to kipi od ludowych wzorów. O ich pięknie i znaczeniu przypomną młodym torunianom warsztaty organizowane w Nowych Bielawach.

Za miesiąc Wielkanoc. Jest to więc dobry moment, aby zacząć przygotowywać dekoracje świąteczne. Pomóc mogą w tym warsztaty dla dzieci, jakie w centrum handlowym Nowe Bielawy już najbliższą sobotę, 11 marca, organizuje Książnica Kopernikańska.

Wydarzenie będzie okazją do tego, aby dowiedzieć się nie tylko nieco więcej o ludowych zwyczajach tego święta, ale także o folklorystycznych motywach, które można samodzielnie przenieść na pisanki, stroiki, wielkanocny stół czy inne dekoracje.

Ponadto, dzieci będą miały możliwość własnoręcznego wykonania kartek świątecznych lub zakładek do książek. Najmłodsi inspirację czerpać będą z ludowego rękodzieła i tradycji regionu. Dodatkowo, w ramach wydarzenia odbędą się warsztaty tworzenia biżuterii.

– Przygotowane warsztaty to praktyczna lekcja, na której dziecko może rozwinąć swoje zdolności i swoją kreatywność pod okiem animatorów, ale także poszerzyć wiedzę o tradycjach, jakie związane są z nadchodzącym świętem – mówi Kinga Ginter, przedstawicielka Nowych Bielaw.

– To także szansa dla najmłodszych, aby lepiej poznać ludowe wzornictwo, a także nauczyć się przenosić te motywy na różne ozdoby, które później można wykonać także samemu w domu. Całe wydarzenie to także nietypowe spotkanie z folklorem – dodaje.

Warsztaty zaplanowano na godziny od 11.00 do 14.00. Udział w nich jest bezpłatny. Nie trzeba też się zapisywać, wystarczy przyjść do CH Nowe Bielawy we wskazanych godzinach i dołączyć do zabawy – zachęcają organizatorzy.

***
Centrum Nowe Bielawy zlokalizowane jest we wschodniej części Torunia w pobliżu DK 15 i 80 oraz autostrady A1, niecałe 15 minut od Starego Miasta. Otwarty w 2002 roku obiekt ma powierzchnię 25 tys. m kw. GLA i liczy sobie 70 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znaleźć można m.in. Carrefour, Jysk, RTV Euro AGD, Douglas, home&you, Big Star, Carry, Rossmann, Pepco i CCC. W 2022 roku rozpoczęto rozbudowę obiektu. Już powstał pierwszy park handlowy, w którym znaleźć można 3 sklepy wielkopowierzchniowe – NEONET, Komfort i Jysk. W trakcie realizacji jest druga, bliźniacza inwestycja, którą również wypełnią 3 marki. Oba obiekty są już w pełni skomercjalizowane /nowe-bielawy.pl

 

Źródło