WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

  • Wydarzenie archiwalne: 10.11.2021
Miejsce:
Gmach GłównyWłocławek, ul. Słowackiego 1a

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza w dniu 10 listopada, o godz. 17.00, do gmachu głównego przy ul. J. Słowackiego 1a na wieczór artystyczno-historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


W programie spotkania prelekcja Tomasza Wąsika poświęcona przełomowym wydarzeniom włocławskim z 1918 roku. Splot wypadków z okresu I wojny światowej spowodował, że po 123 latach niewoli pojawiła się realna szansa na wskrzeszenie niepodległego państwa polskiego. Stało się to również za przyczyną zaangażowania tysięcy Polaków w działalność konspiracyjną, polityczną oraz zbrojną, co ostatecznie doprowadziło do stworzenia fundamentów II Rzeczypospolitej. Swój udział w walce o niepodległość mieli również mieszkańcy Włocławka i regionu, którzy czynnie włączyli się w nurt pracy niepodległościowej.

Spotkanie uświetni występ Chóru Męskiego „Osięciny” pod dyrekcją Tomasza Cybulskiego.

Przypominamy, że w obecnej sytuacji, dbając o bezpieczeństwo Wszystkich uczestników spotkania, obowiązują zalecenia sanitarne związane z pandemią – dystans, noszenie maseczek oraz dezynfekcja.


WSTĘP: 1 zł


Wieczornica Patriotyczna A3Źródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Słowackiego 1A
87 – 800 Włocławek
tel.:54) 232-36-25

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

SKANSEN W KŁÓBCE

dzisiaj
⟶ stała

Muzeum Historii Włocławka

dzisiaj
⟶ stała

GALERIA PORTRETU POLSKIEGO

dzisiaj
⟶ stała

FAJANS WŁOCŁAWSKI