Wieczór z Markiem Strzelichowskim
Literatura

Wieczór z Markiem Strzelichowskim

  • Wydarzenie archiwalne: 01.02.2024
Miejsce:
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w WąbrzeźnieWąbrzeźno, ul. Matejki 11B

Nasz gość zatytułował swoją prelekcję "Sakartvelo - "poletko Pana Boga. Kraina gorących źródeł, pysznego wina i..."
Kto wie? Kto się domyśla? A kto nie ma pojęcia o czym będzie mowa? Niezależnie od tego jakiej odpowiedzi udzielicie, to spotkanie jest dla Was!
Bo zawsze warto posłuchać kogoś, kto tak jak Marek Strzelichowski jest prawdziwą osobowością, człowiekiem renesansu!

Hydrobiolog, oceanograf, artysta, nurek, żeglarz, poszukiwacz złota, badacz, a przede wszystkim podróżnik, który swoją opowieścią, o tym co widział i przeżył oczarowuje słuchaczy.
Przepłynął tysiące mil morskich, przejechał setki tysięcy kilometrów, przewędrował górskie ścieżki i pustynne bezdroża i jak nikt inny potrafi opowiedzieć o swoich przygodach i wrażeniach. A nie są to przeżycia powierzchowne, bo Strzelichowskiemu zdarzyło się żyć i pracować w USA, badać i hodować ryby jesiotrowate w delcie Wołgi i na Uniwersytecie w Petersburgu; przepłynąć Atlantyk, nurkować na pograniczu RPA i Mozambiku na słynnej rafie w Soduana Bay; przez 3 sezony pracować w miejscu bitwy pod Oliwą pomagając pracownikom CMM w wydobyciu wraków Solena i Wodnika, ale także przez ponad 4 miesiące na wysokości ok.3500m (przy pomocy technik nurkowych) poszukiwać złota na starych wyrobiskach inkaskich w rzece Lahti na pograniczu Peru i Boliwii. A nawet pić whisky z lodem z mijanego lodowca. Lodem, w dość „podeszłym wieku” bagatela, min. 20 000 lat!

I jak zawsze u nas możecie liczyć na ciekawy wieczór przy dobrej kawie!Źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka w Wąbrzeźnie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie

ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel.: 56 688 18 21

Powiązane wydarzenia

06
marca (środa), godz. 17:00

Spotkanie z prof. Markiem Bryxem

12
marca (wtorek), godz. 17:00

Dzień Kobiet z Magdaleną Kordel w Bibliotece