Wieczór portugalski z muzyką Fado na żywo / II edycja
Muzyka i taniec

Wieczór portugalski z muzyką Fado na żywo / II edycja

  • Wydarzenie archiwalne: 22.04.2023
Miejsce:
Fabryka LloydaBydgoszcz, Fordońska 156
Muzyka Fado na żywo powraca!

22 kwietnia zapraszamy na wieczór portugalski z muzyką Fado na żywo, wykonaną przez utalentowanych muzyków z Lizbony.
To już drugie takie wydarzenie, które przygotujemy dla Was w murach Fabryki Lloyda!
Specjalnie na ten dzień dostępne będzie wyjątkowe Menu z tradycyjnymi portugalskimi potrawami i przekąskami, nie zabraknie również wina!
Wieczór umilą wykonawcy w składzie:
-Ana Rita Prada - wokal
-Zé Maria - wokal
-Carlos Viçoso - gitara klasyczna
-Francisco Pereira - gitara portugalska
-Vasco de Sousa - gitara basowa

Dodatkowo, na scenie zobaczymy wyjątkowy Kwartet - ArtON Quartet

Członkowie zespołu na co dzień związani są z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Capellą Bydgostiensis- orkiestrą należącą do najlepszych zespołów kameralnych w Polsce. Artystki współpracują z najwybitniejszymi muzykami z całego świata. Nieustannie rozwijają swoją pasję-wykonawstwo muzyki kameralnej. Współpracują z najlepszymi firmami fonograficznymi tj.DUX,CD Accord, Deutsche Grammophone, Naxos.

Skład zespołu:
Anita Tubaja-Sobków - skrzypce
Malwina Mikołajczak-Lutrzykowska - skrzypce
Agnieszka Czupryńska - altówka 
Joanna Czerwińska - wiolonczela

Otwarcie obiektu: 18:00
Koncert: 20:00

Bilety:
I Pula 140 zł II Pula 160 zł

Ana Rita Prada - urodziła się i wychowała w małym miasteczku Trás-os-Montes, na północy Portugalii. Jej rodzice od zawsze wspierali jej talent muzyczny. W wieku 6 lat nieustannie śpiewała w domu i była zachęcana do prezentowania swoich zdolności na prywatnych przyjęciach odbywających się u jej bliskich krewnych. W wieku 12 lat wzięła udział w znanym programie telewizyjnym pod tytułem „ Uma canção para ti”, emitowanym na kanale ogólnokrajowym, gdzie demonstrując swoje zdolności jako młoda artystka dotarła do finału. Jej edukacja obejmowała specjalistyczne szkolenie w konserwatorium muzycznym, gdzie studiowała grę na fortepianie, teorię muzyki i śpiew. Co więcej, wszechstronny charakter i zainteresowania Any sprawiły, że równolegle studiowała nauki biologiczne, uzyskując tytuł magistra biologii molekularnej i genetyki. Początek jej kariery jako śpiewaczki Fado nastąpił, gdy w wieku 20 lat przeprowadziła się do Lizbony, gdzie połączyła swoje siły z kilkoma znanymi artystami występującymi w tradycyjnych domach Fado, w stolicy Portugalii. Jako młoda profesjonalistka koncertowała między innymi w Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii i Kazachstanie.

Zé Maria - muzykę Fado ma we krwi. Jego śpiew jest melodyjny oraz wytworny, jednocześnie współczesny i przywołujący tradycję. Wszechstronny, ale zawsze wierny prawdzie słów, które śpiewa.
Urodzony w 1988 roku, w rodzinie, w której Fado i sztuka miały na niego silny wpływ. Zé zaczął śpiewać w młodym wieku. Uczęszczał i śpiewał w znanych domach Fado, takich jak Casa da Mariquinhas i Mesa de Frades, ucząc się od bardziej doświadczonych śpiewaków, jednocześnie wzmacniając swoją edukację muzyczną i wokalną. W 2017 regularnie śpiewał i występował w domach Fado takich jak Mesa de Frades, Clube de Fado, Senhor Vinho, Parreirinha de Alfama czy Fado ao Carmo, a także brał udział w imprezach Fado jak i programach Real Fado. Występował również w najważniejszych festiwalach Fado w Portugalii i Hiszpanii. W 2021 roku dołączył do głównej obsady Clube de Fado. Rok później, w 2022 roku wydał swój debiutancki album „ Zé Maria” ze znakiem jakości Museu do Fado Discos, który został zaprezentowany w Centrum Kultury Belém.

Źródło: Fabryka Lloyda w Bydgoszczy

Fabryka Lloyda

ul. Fordońska 156
85-752 Bydgoszcz
tel.: 515 129 000

Powiązane wydarzenia

31
maja (środa), godz. 17:00

DZIEŃ DZIECKA Z MY3!

10
czerwca (sobota), godz. 11:00

WARSZTATY Z MATHI & EUGE BACHATA

07
lipca (piątek), godz. 18:00

TIME TO DANCE - Flower Power

19
sierpnia (sobota), godz. 18:00

KUKON

29
września (piątek), godz. 18:00

Organek – koncert