Wieczór podróżnika Indonezja – wyprawa w poszukiwaniu nieziemskich doznań, spotkanie z Anią Dubownik
Wstęp wolny  /  Inne

Wieczór podróżnika Indonezja – wyprawa w poszukiwaniu nieziemskich doznań, spotkanie z Anią Dubownik

  • Wydarzenie archiwalne: 10.05.2023
Miejsce:
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od NowaToruń, ul. Gagarina 37a
Indonezja – wyprawa w poszukiwaniu nieziemskich doznań

Największy archipelag świata oferuje niezwykłą wprost różnorodność przyrodniczą oraz kulturową. Dla przybyszy z Europy sprawia wrażenie ogromnej i tajemniczej i nieodgadnionej krainy. Znaczna część obszaru Indonezji położona jest w obrębie pacyficznego pierścienia ognia, dlatego często występują tam trzęsienia ziemi, a zbiór wulkanów, w tym aktywnych, jest największy na świecie. Indonezja zajmuje czwarte miejsce pod względem liczebności populacji na świecie. Ludzie zamieszkujący ponad sześć tysięcy wysp należą do ponad trzystu grup etnicznych i władają ponad dwukrotnie większą liczbą języków, mają jednak jeden język urzędowy.
Podczas prezentacji pokażę refleksyjny obraz podróży po Jawie i Sulawesi, którą odbyłam motywowana jednym z najbardziej tajemniczych zjawisk na świecie. Będzie można poczuć klimat świątyni wydobytej z objęć dżungli, wyziewy Merapi – jednego z aktywnych wulkanów, doświadczyć atencji mieszkańców Sulawesi oraz przenieść się w przeszłość do kolonialnej Batawii by zastanowić się nad porządkiem rzeczy.

Anna Dubownik to geografka społeczno-ekonomiczna, adiunktka na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK w Toruniu, a obecnie także studentka etnologii – antropologii kulturowej w UMK. Od ubiegłego roku pełni funkcję koordynatorki do spraw społecznej odpowiedzialności uczelni. Poza działalnością naukową z pasją pracuje dydaktycznie, także w terenie szkoląc studentów turystyki i rekreacji z turystyki kajakowej, której jest entuzjastką od najmłodszych lat. Angażuje się bez umiaru w działalność popularyzatorską. Ma przeszłość belferską, w czasie której jako nauczycielka Niebieskiej Szkoły dwukrotnie przepłynęła Ocean Atlantycki na pokładzie STS Fryderyk Chopin, o czym miała już zaszczyt opowiadać podczas Wieczoru Podróżnika w Od Nowie.

Źródło: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

ul. Gagarina 37a
87-100 Toruń
tel.: 56 611 22 66

Powiązane wydarzenia

29
września (piątek), godz. 19:00

Stand-up: Patryk Gosiński - "Taka jest prawda"

20
października (piątek), godz. 21:00

Rubens