Wstęp wolny  /  Literatura  /  Muzyka i taniec  /  Teatr / Kabaret

Wieczór muzyczno-satyryczny

  • Wydarzenie archiwalne: 23.05.2024
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu filia nr 13Grudziądz, ul. Mikołaja z Ryńska 1/7

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców Grudziądza na „Wieczór muzyczno-satyryczny poświęcony Księdzu Kanonikowi Jerzemu Wincentemu Sobocie”, który odbędzie się 23 maja 2024 r. o godz. 17.00 w Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej przy ul. Mikołaja z Ryńska 1-7.

Podczas tego wydarzenia zaprezentowany zostanie dorobek muzyczno-satyryczny Księdza Kanonika, spotkaniu towarzyszyć będzie promocja książki pt. „Impresje satyryczne”, a także osobiste wspomnienia jego uczniów oraz scholii.

Ksiądz Kanonik Jerzy Wincenty Sobota – kapłan diecezji toruńskiej, pochodzący z Sępólna Krajeńskiego, absolwent teologii pastoralnej i muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, kanonik gremialny Kapituły Kolegiackiej Grudziądzkiej, wieloletni proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Grudziądzu; autor tekstu i kompozytor wielu utworów religijnych i patriotycznych m.in. „Pieśni o Grudziądzu”, „Hymnu Sępólna Krajeńskiego” czy „Pieśni o Nowym Mieście Lubawskim”. Znany jest również z pięknego głosu, głoszonych porywających kazań oraz zainteresowań muzycznych i literackich, w szczególności satyrycznych. Zawsze poszukiwał bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, a pomagały mu w tym jego pasje.

Wstęp na spotkanie jest wolny.Źródło: Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu

Powiązane wydarzenia

08
czerwca (sobota), godz. 10:00

"Odjazdowy Bibliotekarz"