Wernisaż wystawy "Zamknięte". Spotkanie z autorem.
Wstęp wolny  /  Teatr / Kabaret

Wernisaż wystawy "Zamknięte". Spotkanie z autorem.

  • Wydarzenie archiwalne: 10.03.2022
Miejsce:
Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr MuzycznyToruń, Żeglarska 8
10 marca o godz. 18:00 zapraszamy do Galerii Proscenium na wystawę „Zamknięte” Patryka Bułhaka, fotografa i podróżnika.
Projekt „Zamknięte” to drzwi do świata irańskich kobiet. Jadąc tam w 2015 roku Bułhak chciał dotrzeć do kobiet Bandari, których zdjęć wówczas praktycznie w internecie nie było. Bandari to Muzułmanki noszące niezwykle kolorowe stroje, a ich nieodłącznym elementem są metalowe maski, zwane boregheh. Mimo iż kolorowe, kobiety Bandari zawsze pozostają w cieniu swoich mężów, tradycyjnych praw czy oczekiwań.

Patryk Bułhak w swojej pracy opowiada o życiu codziennym i zwykłych ludziach, których spotkał w Iranie. Rozmawia z nimi, daje sobie czas na porozumienie z bohaterami, na zrozumienie ich historii. Zanim doszło do sesji, odbyła się narada czy mogą zostać sfotografowane. Bandari zakrywają twarze maskami z metalu, pokrytymi kolorowymi materiałami. W górach Zagros spotkał pasterzy i ich rodziny. Rozmawiają za pomocą gestów, piją herbatę. Ze swoimi rówieśnikami z Teheranu pojechał oglądać świt na Hormoz. Potem trafił na imprezę, domówkę do Esfahanu. Zwykli ludzie, w różnych miejscach jednego kraju. Bułhak jeździ i obserwuje.

Patryk Bułhak (ur. 1977 r.) - fotograf i podróżnik, na stałe mieszka w Warszawie. Ukończył warszawską Akademię Fotografii, przez lata pracował jako DJ i promotor - w Polsce oraz za granicą. W swoich projektach fotograficznych głównie skupia się na postawie człowieka wobec skomplikowanych przemian społeczno-kulturowych, w różnych częściach świata, jak również na historii regionów i jej wpływie na kształtowanie współczesnych relacji międzyludzkich. Bardzo często szczególną uwagę poświęca sytuacji kobiet zwłaszcza w kontekście praw człowieka. W 2016 roku został laureatem konkursu DEBUTS organizowanego przez doc! photomagazine. Fotografie z nagrodzonej serii “Zamknięte” zostały pokazane na wystawach zbiorowych m.in. w Luisa Catucci Gallery w Berlinie oraz na wystawach indywidualnych w 6x7 Leica Gallery Warszawa, galerii Pop-Up Ogrodowa 8 w Łodzi, galerii Ratusz w Zamościu, Centrum Kultury w Lublinie, w galerii Farbiarnia w Bydgoszczy oraz podczas Opolskiego Festiwalu Fotografii.

Wystawa rozpocznie się 10 marca o godz. 18:00. Wstęp wolny. Po krótkim wernisażu zapraszamy na pokaz slajdów oraz spotkanie z artystą.

Wydarzenie przy współpracy z Leica 6x7 Gallery Warszawa

Źródło: Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

ul. Żeglarska 8
87-100 Toruń
tel.:56 678 75 18

Powiązane wydarzenia

02
lutego (czwartek), godz. 19:00

JAZZ W PAŁACU: KUBA STANKIEWICZ TRIO

03
lutego (piątek), godz. 19:00

Gdzie Ci mężczyźni...

04
lutego (sobota), godz. 19:00

Gdzie Ci mężczyźni...

18
lutego (sobota), godz. 19:00

KRĘCI SIĘ?!