Wernisaż wystawy „Wanda Małkowska. Wodą malowane”
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wernisaż wystawy „Wanda Małkowska. Wodą malowane”

  • Wydarzenie archiwalne: 17.11.2023
Miejsce:
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku – Muzeum Stanisława Noakowskiego w NieszawieNieszawa, ul. Mickiewicza 6

W dniu 17 listopada 2023 r. o godz. 15.00 w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie zostanie otwarta wystawa fotografii wody płockiej artystki pt. „Wanda Małkowska. Wodą malowane”. Zapraszamy.

Wodą malowane – Cykl fotografii ilustrujących różnorodność obrazów postrzeganych na powierzchni wody, lustrzanych odbić poruszanych oddechem wiatru. Fotografie te obrazują nie tylko rozmaitość barw i form ukazujących niekiedy abstrakcyjne struktury malarskie, ale także odwieczny związek między światem rzeczywistym a nierzeczywistym.

Wanda Małkowska – z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego i podyplomowo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Fotografuje z zamiłowania. Jest miłośniczką przyrody, podróżuje, interesuje się sztuką i filozofią. Swoją twórczością przybliża niepostrzegany w pośpiechu świat otoczenia człowieka.

Fotografia jest dla mnie przede wszystkim zapisem wrażeń, których motywem przewodnim jest forma, światło i barwa. Okazuje się, że uważne spojrzenie na świat realny pozwala odkryć ujęcia zbliżone do kompozycji malarskich. Największą radość sprawia mi możliwość uchwycenia i utrwalenia nastroju fotografowanych miejsc. Zawsze jest to tylko zatrzymana chwila ulotna i niepowtarzalna.

Wanda MałkowskaŹródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Słowackiego 1A
87-800 Włocławek
tel.: 54 232 36 25