Logo partnera
Sztuki wizualne

Wernisaż wystawy „REFLEKSY - jnie”

  • Wydarzenie archiwalne: 11.05.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Na wystawie prezentowane są lustra z wybranych serii powstałych w autorskiej pracowni luster rzemieślniczych P55 Mirrors.
Pracownia prowadzona jest przez Beatę Ludwin i Łukasza Wołka. Działają od 2020 roku w Toruniu. Pracują wspólnie już od jakiegoś czasu, studiowali na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, Beata – konserwację dzieł sztuki, Łukasz – rzeźbę.
Różnorodne doświadczenia z zakresu działań wizualnych oraz projektowych dały początek ich wspólnej pracy. Łączą wspólne zainteresowania i różne wrażliwości. Obserwują, słuchają, rozmawiają. Pracują razem ścierając się twórczo. Tak powstają
ich lustra – autorsko zaprojektowane i indywidualne opracowane, a przez to niepowtarzalne i unikatowe.

Lustra wytwarzane są ręcznie w tradycyjnych technikach szklarskich i pozłotniczych, będących zarówno bazą jak również obszarem nowych interpretacji oraz poszukiwań. To, co stanowi równie ważny element tej pracy to swoboda kreacji
- proces twórczy decydujący o indywidualnym charakterze każdego z luster.
Ekspozycja skupia się na przedstawieniu luster jako obiektów wykraczających poza sferę codziennej użytkowości. Lustro może nie tylko przedstawiać obraz odbity nas samych czy też optycznie powiększyć przestrzeń, w której się znajduje. Może także
nadać wnętrzu osobowość, a dla odbiorcy może stać się źródłem kreatywnego i nieoczywistego myślenia o przedmiocie jako takim. Może pozwolić na obserwację obrazu w nim odbitego w sposób mniej oczywisty, bardziej niecodzienny.
Celem wystawy jest także podkreślenie wagi autorefleksji, zaakcentowanie potrzeby tego doświadczenia w dzisiejszym świecie, a lustro wydaje się być najlepszym „narzędziem”.
REFLEKSY - jnie od początku do końca. Przychodzimy do siebie z zewnątrz ostrożnie spoglądając w lustro zatrzymując ten pierwszy odbity obraz.

Artyści należą do stowarzyszenia Nów. Nowe Rzemiosło.
www.p55mirrors.com
www.instagram.com/p55mirrors
www.facebook.com/p55mirrors

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 11:00

Mikołajki na Rudaku

05
grudnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki

07
grudnia (środa), godz. 19:00

Koncert GŁOSY RZEKI