Wernisaż wystawy prac Grażyny Sowińskiej-Guźleckiej „Fajansowy świat a la Picasso”
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wernisaż wystawy prac Grażyny Sowińskiej-Guźleckiej „Fajansowy świat a la Picasso”

  • Wydarzenie archiwalne: 07.10.2023
Miejsce:
Centrum Kultury Browar B.Włocławek, ul. Łęgska 28

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Włocławka na wernisaż wystawy Grażyny Sowińskiej-Guźleckiej „Fajansowy świat a la Picasso”. Ta, związana przez całe swoje życie z fajansem, artystka, zaprezentuje unikatowe dekoracje na wazonach, paterach i ceramice użytkowej.


Grażyna Sowińska-Guźlecka jako córka jednego z wielkich włocławskich projektantów, Jana Sowińskiego, była przez wiele lat związana z Włocławskimi Zakładami Fajansu. Współpracowała również z Dobrzyńsko-Kujawskim Towarzystwem Kulturalnym czy Agencją Reklamową Atelier „KROPKA”, która od 2004 r. zajmowała się wykonywaniem i sprzedażą bombek ręcznie malowanych w tradycyjne wzory kujawskie. Od 2022 r. współpracuje z Nową Fabryką Fajansu we Włocławku. Jej twórczość opiera się na bogatych tradycjach dekoracji roślinnych znanych z wyrobów Włocławskich Zakładów Fajansu – kobaltowych, brązowych, zielonych czy też wielobarwnych kwiatach kujawskich. Taki klimat królować będzie również w Centrum Kultury „Browar B.” w czasie III Festiwalu Fajansu we Włocławku. Obecna wystawa jest swoistym preludium do kolejnych ekspozycji fajansów malowanych przez Sowińską-Guźlecką i jednocześnie zestawieniem jej wcześniejszych projektów form z lat 70. XX w. oraz autorskich dekoracji malarskich z 2022 r. i 2023 r.

Wernisaż 7 października godz. 12.30
Wstęp wolny.
Katalogi: 5 zł/szt., kasa CK „Browar B.”,
Godziny zwiedzania: wtorek – piątek, godz. 11.00 – 18.00, sobota, godz. 14.00 – 18.00 (ostatnie wejście godz. 17.30)
Miejsce: Centrum Kultury „Browar B.”, Sala nr 5, ul. Łęgska 28 (wejście od ul. Bechiego)

Wernisaż wystawy prac Grażyny Sowińskiej-Guźleckiej „Fajansowy świat a la Picasso” odbędzie się w sobotę, 7 października, o godzinie 12.30, w sali nr 5. Będzie można ją podziwiać podczas III Fajans Festiwalu oraz przez kolejne dwa tygodnie, do 21 października 2023 roku. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku

Centrum Kultury BROWAR B.

ul. Łęgska 28
87-800 Włocławek
tel.: 54 427 02 30