Wernisaż wystawy pn. „SŁOWO MA MOC TWÓRCZĄ”
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wernisaż wystawy pn. „SŁOWO MA MOC TWÓRCZĄ”

  • Wydarzenie archiwalne
Miejsce:
Brodnicki Dom KulturyBrodnica, Przykop 43
30 czerwca zapraszamy do Brodnickiego Domu Kultury na wernisaż prac uczestników projektu STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ KULTURY I SZTUKI "BRACTWO", pn. „SŁOWO MA MOC TWÓRCZĄ”.

Projekt "Bractwa", realizowany w BDK od 4 kwietnia 2022, odsłania na nowo „słowo”, pokazując jego moc sprawczą w tworzeniu. Autorom projektu zależało na tym, by otworzyć uczestników na obcowanie z literaturą, która z kolei miała stać się impulsem, swoistą inspiracją do dalszego tworzenia - w konsekwencji, do powstania KSIĄŻKI ARTYSTYCZNEJ.

Od najdawniejszych czasów ludzie wierzyli, że słowa mają magiczną moc: to, o czym mówimy, naprawdę może się stać. Słowa dają i odbierają życie. Są błogosławieństwem i przekleństwem. Niszczą i leczą. Bywają jak uderzenie kamieniem i jak miód na serce. Napastliwe są przyczyną depresji i chorób, zachwytu – uskrzydlają.

Projekt miał na celu pokazanie kreacji ilustracji w nowej odsłonie, w odejściu od schematu. Działania uczestników były otwarte na każdą formę sztuk plastycznych, wliczając w to formy przestrzenne i miniinstalacje.

Mamy nadzieję, że przedstawione na wernisażu prace poruszą Was i zaskoczą oryginalnością pomysłów, które drzemały w głowach młodych artystów, a które poruszyło właśnie słowo.

Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Gminy Miejskiej Brodnica oraz Starostwa Powiatowego w Brodnicy

Źródło: Brodnicki Dom Kultury

Brodnicki Dom Kultury

ul. Przykop 43
87-300 Brodnica
tel.:56 49 821 42

Powiązane wydarzenia

01
października (sobota), godz. 13:00

Hip-Hop Different Side

02
października (niedziela), godz. 17:00

Piotr Bałtroczyk Stand-up: Starość nie jest dla mięczaków

07
października (piątek), godz. 19:00

KONCERT KASI DEREŃ

22
października (sobota), godz. 17:00

Winda do nieba... czyli czworo po czterdziestce