Wernisaż wystawy „Na krzywe drzewo” | Wystawa zbiorowa
Sztuki wizualne

Wernisaż wystawy „Na krzywe drzewo” | Wystawa zbiorowa

  • Wydarzenie archiwalne: 13.12.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

W czerwcu 2022 roku minęło trzydzieści lat od czasu, gdy twórczynie i twórcy wystawy „Na krzywe drzewo” skrzyżowali swoje drogi na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od samego początku stanowili ciekawy socjologiczny twór, łącząc osoby z bardzo różnymi doświadczeniami edukacyjnymi i zawodowymi.

Tytuł wystawy „Na krzywe drzewo” nawiązuje do studenckich anegdot, które wciąż tkwią w pamięci artystek i artystów. Pomysł na jej realizację narodził się wiosną 2022 roku podczas jubileuszowego zjazdu w Farynach. Choć na przestrzeni lat zmieniały się drogi zawodowe każdego z nich, niezmienne pozostało jedno – zamiłowanie do sztuki.

Na wystawie swoje prace prezentują: Małgorzata Afanasjew, Marta Bek, Zdzisława Budka, Małgorzata Bratz-Ciemińska, Małgorzata „Magda” Czuczman, Krystyna Drewing, Hanna Dzieciniak, Regina Fydrych-Porębska, Elżbieta Joanna Gieryk, Barbara Glegoła, Krystyna Lewandowska, Jan Marciniak, Jacek Niedbało, Waldemar Parszyk, Piotr Schaefer, Izabela Ślusarczyk, Tomek Wankaim, Barbara Wziątek, Alicja Zwierko-Jóźwik.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 10:00–16:00
⟶ DO 23.02

Półkolonie w Akademii Czarodziejów | II turnus

24
lutego (sobota), godz. 12:00

Zwiedzanie Dworu Artusa

29
lutego (czwartek), godz. 17:00

Raz na cztery lata taka data | Warsztaty kreatywne

04
marca (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki