Wernisaż wystawy | Galeria Jednego Żartu | Paweł Jaworski
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wernisaż wystawy | Galeria Jednego Żartu | Paweł Jaworski

  • Wydarzenie archiwalne: 01.04.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Toruń jest pierwszym miejscem, w którym funkcjonować będzie niecodzienna, humorystyczna Galeria, bowiem skrzynka z dowcipami przywita nas z uśmiechem w progach Dworu Artusa! Pomysłodawcą memicznego wyjścia w miasto oraz autorem prezentowanych żartów jest Paweł Jaworski – rysownik oraz twórca komediowy. Jak sam o sobie mawia, nie ma poczucia humoru, a że z humorem bywa jak z gustem – nie pozostaje nam nic innego jak samodzielne sprawdzenie tej teorii! Jakie żarty pojawią się w galerii, tego nie zdradzimy, ale zaręczamy (w sensie zapewnienia, nie wejścia w stan przedmałżeński), że entuzjaści sucharów będą szczerze usatysfakcjonowani!

Wbrew nazwie, ekspozycja Galerii Jednego Żartu będzie co tydzień odświeżana, a jej historyczne odsłonięcie odbędzie się już 1 kwietnia 2022 roku o godz. 11:00 w holu Dworu Artusa! Nie zabraknie atrakcji towarzyszących!

Paweł Jaworski – rocznik 77’. Syn Kazimierza, co wie, dokąd zmierza. Rysownik, senior copywriter, scenarzysta, reżyser, czasem lektor/aktor. Talent do rysowania prawdopodobnie otrzymał w genach, w tak zwanym gratisie od dziadka Tadeusza. Umiejętność obserwowania rozmaitych sytuacji czy zachowań ludzkich i przenoszenia ich na papier wyrobił sobie już sam. Bawi się słowem i zdarzeniami, by móc je narysować. Kieruje się mottem, przekazanym mu przez ojca: Śmiej się, ale nie obrażaj. Zrealizował m.in.: teledysk do Gwiazdy Szaryfa Kazika Staszewskiego czy serię komediowych audycji emitowanych przez Artura Andrusa na antenie radiowej Trójki w programie Akademia Rozrywki.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39