Wernisaż wystawy „Evo-stro” Marcin Molendowski
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wernisaż wystawy „Evo-stro” Marcin Molendowski

  • Wydarzenie archiwalne: 19.11.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Takiego wernisażu w Galerii Artus jeszcze nie było! Pamiętacie mitologiczną Ariadnę, która pomogła odnaleźć Tezeuszowi wyjście z „domu” minotaura? Już niebawem będziecie mieli okazję spojrzeć na nić i labirynt z nieco innej perspektywy! Już 19 listopada 2022 roku pierwsze piętro Dworu Artusa zamieni się w gąszcz korytarzy, komnat i splotów… Jeżeli jesteście ciekawi, co dla Was przygotowaliśmy, koniecznie czytajcie dalej!

„Evo-stro” jest naturalną kontynuacją instalacji „Lustro” autorstwa Marcina Molendowskiego, którą mogliśmy oglądać podczas tak znaczących festiwali sztuk wizualnych, jak FEST Festiwal w Chorzowie, Light Move Festival w Łodzi czy Bella Skyway Festival w Toruniu. Tematyka wszystkich instalacji Marcina oscyluje wokół połączenia człowieka z naturą, skupia się na pochłanianiu przez przyrodę ludzi, którzy niegdyś próbowali od niej uciec.

Otwarcie instalacji odbędzie się 19 listopada 2022 roku w Galerii Artus o godz. 18:30. Z pewnych źródeł wiemy, że podczas wernisażu pojawią się domowej roboty słodkości, wykonane przez samego Artystę.

„Oryginalną koncepcją instalacji „Lustro” miała być forma wychodząca z drzewa, z którego bardzo duża ilość sznurków wiązałaby postać, próbującą wyrwać się z jej objęć. Obiekt jest refleksją na temat próby ucieczki człowieka od natury, z którą jest nierozerwalnie połączony.” – Marcin Molendowski

Marcin Mirror Molendowski – student III roku Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna. Autor instalacji artystycznych, w wolnym czasie zajmujący się montażem filmowym, tworzeniem animacji i fotografią. Aktywny tancerz, uczestnik konkursów breakdance i hip-hop zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39