Wernisaż wystawy biżuterii artystycznej Magdaleny Ryniec
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wernisaż wystawy biżuterii artystycznej Magdaleny Ryniec

  • Wydarzenie archiwalne: 18.01.2023
Miejsce:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy BarcinBarcin, Wojska Polskiego 4a
Magda Ryniec z wykształcenia jest złotnikiem, jednak pasjonuje ją metaloplastyka. Od kilkunastu lat w jej pracowni powstaje biżuteria artystyczna.

Pierwszym tworzywem artystki był mosiądz. Po kilku latach zainteresowała ją alpaka. Mosiądz, a szczególnie jego ciepła barwa, w połączeniu z wzornictwem inspirowanym kulturami prehistorycznymi sprawia, iż wyroby te wyglądają jak biżuteria starożytna. Stąd też nazwa pierwszych kolekcji – biżuteria solarna.  Z kolei alpaka przypominająca do złudzenia srebro, nadaje modelom bardziej szlachetny, klasyczny charakter.

Metaloplastyka kojarzy się zazwyczaj z dużymi formami, jednak rękodzieło Magdy Ryniec to biżuteria zaspokajająca gusta nie tylko wielu kobiet, ale również mężczyzn. Także oni znajda tu coś dla siebie: breloki, spinki do krawatów itp.

Wszystkie wzory mogą być wykonane z obu metali, w zależności od tego, czy klientce odpowiada biżuteria w ciepłej tonacji kolorystycznej, czy też biżuteria o chłodnym blasku srebra. Mosiądz i alpaka stanowią również zgraną parę w jednym modelu, dzięki czemu np. brosza, klamra do włosów, wisior czy pierścionek wyglądają intrygująco i oryginalnie.

I tak oto, z jubilerską dbałością o szczegóły, powstaje biżuteria solarna w szerokim asortymencie (kolczyki, klipsy, naszyjniki, bransolety, naramiennice, paski, szpile etc.) oraz biżuteria alternatywna, w przewodnich motywach steampunk, gotyckim czy słowiańskim.

Dlatego też metaloplastyka Magdy Ryniec daje nieograniczoną możliwość kombinacji i zestawiania wybranych elementów.

Podczas wernisażu będzie możliwość zakupu biżuterii.

Strona autorki: https://magdaryniec.com/
Profil autorki na portalu Facebook: https://www.facebook.com/bizuteriasolarna

Zapraszamy!


Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin

Wojska Polskiego 4a
88-190 Barcin
tel.: +730 753 535