Wernisaż wystawy Angeliki Nagórskiej, pn. „marzenia się nie kończą…”
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wernisaż wystawy Angeliki Nagórskiej, pn. „marzenia się nie kończą…”

  • Wydarzenie archiwalne: 01.03.2024
Miejsce:
Muzeum w Brodnicy – Brama ChełmińskaBrodnica, Mały Rynek 4

To nie tylko zbiór dzieł sztuki, ale także podróż przez krainę wyobraźni, gdzie marzenia stają się rzeczywistością.

Dołączcie do nas, aby razem cieszyć się magią sztuki, która przenosi nas w świat, gdzie granice są tylko wyobraźnią. Artystyczne wizje prezentowane na tej wystawie są hołdem dla marzeń, które nie znają końca. Niech ten wieczór będzie świadectwem siły marzeń i inspiracją do ich realizacji. Czekamy na Waszą obecność, aby razem stworzyć niezapomnianą atmosferę podczas tego wyjątkowego wernisażu.

ANGELIKA NAGÓRSKA 1989

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Wydziału Nauk Pedagogicznych oraz Wydziału Prawa i Administracji. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Plastyki i Historii Sztuki oraz Arteterapii. Wykładowca akademicki na kierunku Arteterapia w Wyższej Szkole Nauk Stosowanych w Lublinie im. Wincentego Pola.

Jako autoterapeuta pomaga innym wyrazić swoje uczucia, zrozumieć je i radzić sobie z nimi za pomocą sztuki. Jako artystka chce poprzez swoją sztukę pobudzać do marzeń i fantazji.

– Sztuka często wywołuje silne emocje, co może skłonić nas do refleksji nad naszymi własnymi uczuciami i marzeniami. Obrazy potrafią dotknąć głębokich obszarów emocjonalnych, pobudzać wyobraźnię. Tak rzecz postrzegam.

W obliczu współczesnych problemów, zmian społecznych, gdy często pojawiają się stres czy presja, sztuka może stanowić dla wielu ludzi źródło ukojenia, inspiracji oraz narzędzie do zrozumienia i wyrażenia trudnych emocji. “Wszystko, czego dusza pragnie, jest na wyciągnięcie ręki, jeśli masz odwagę marzyć o tym.” – Shannon L. Alder. Chcę pokazać, że warto marzyć i spełniać swoje marzenia – mówi artystka.

Na wystawie przedstawia swoje najnowsze prace inspirowane pięknem natury. Wyraża w nich głębokie uczucia i emocje. Każde dzieło jest nie tylko technicznie doskonałe, ale także niesie ze sobą historię, która poruszy najbardziej subtelne struny Waszych dusz.

Na swoim koncie artystka ma udział w plenerach malarskich i wystawach zbiorowych. W 2022 roku jej obraz był wystawiony w Łodzi na wystawie “Alkohol ink Poland”. Obecnie kontynuuje pracę twórczą, prowadząc pracownię artystyczną Resin art by Angel na Pojezierzu Brodnickim. Jest zakochana w malarstwie tuszami i sztuce żywicy. Tworzy głównie obrazy abstrakcyjne, które pobudzają do marzeń i fantazji. Jej obrazy są inspirowane emocjami, magią i pięknem natury w swojej abstrakcyjnej interpretacji. Zajmuje się również malarstwem olejnym oraz rzeźbą. Rzeźby tworzy z przetworzonego papieru i cementu przedstawiające ciało człowieka. Przedstawia niedoskonałość ludzkiej natury poprzez ich fragmentaryczność.

W 2023 roku jej obraz „Lazurowe wybrzeże” trafił na aukcję i wystawę Młodej Sztuki do Desa Unicum najstarszego domu aukcyjnego w Polsce. To niebywałe wyróżnienie, które często staje się trampoliną do sukcesu młodych artystów. Celem projektu Młodej Sztuki jest promowanie wyjątkowych, utalentowanych artystów.

W ubiegłym roku nawiązała współpracę z cenionym artystą Ylan Anoufa z Francji, z którym stworzyła wspólny obraz. Malowała z nim m. in. misie na wystawę w Marbelli. Oraz gigantyczną rzeźbę misia ponad 4 m. Zobaczyć ją można w Nicei.Źródło: Muzeum w Brodnicy