Weekend seniora z kulturą: koncert Niezapomniane melodie dwudziestolecia międzywojennego, Emilia Hamerlik Trio
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Weekend seniora z kulturą: koncert Niezapomniane melodie dwudziestolecia międzywojennego, Emilia Hamerlik Trio

  • Wydarzenie archiwalne: 30.09.2023
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

W tym roku w ramach weekendu seniora z kulturą w Salonie Hoffman  zapraszamy na koncert. Wystąpi Emilia Hamerlik Trio z Niezapomnianymi melodiami dwudziestolecia międzywojennego

 

Emilia Hamerlik to wokalistka i wykładowca Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Swój warsztat rozwijała pod okiem wielu pedagogów i twórców m.in. Pauliny Kujawskiej, Krzysztofa Wojciechowskiego, Huberta Noe, Grażyny Łobaszewskiej, Janusza Szroma, Jerzego Satanowskiego, Włodzimierza Korcza czy Jakuba Lubowicza. Od kilku lat współpracuje z muzykami Filharmonii Sudeckiej, tworząc projekt Klezmerado, w którym wykonują muzykę klezmerską we własnych aranżacjach, na terenie całej Polski. Jest również wokalistką zespołu Kikimora, który prezentuje fuzję folku, muzyki etnicznej i jazzowej improwizacji, aktualnie pracuje nad wydaniem autorskiego materiału. W 2021 roku zagrał debiutancki koncert podczas Bitwy Jazzowej w ramach XIX Bydgoszcz Jazz Festival. Od lat przekazuje wiedzę i doświadczenie młodym adeptom sztuki wokalnej podczas różnego rodzaju warsztatów wokalnych.
W 2021 roku została zaproszona przez Filharmonię Pomorską do projektu „Orchestra4Young”, pracując wówczas z Adamem Sztabą nad koncertem finałowym.

 

 

brak wejściówekŹródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy